Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nová kamera Arlo Pro 4 si už vystačí aj bez centrálnej stanice

Nová kamera Arlo Pro 4 si už vystačí aj bez centrálnej stanice
Zdroj | Arlo
Stanislav Vinc
Nová kamera Arlo Pro 4 si už vystačí aj bez centrálnej stanice
Zdroj | Arlo
Zdroj | Arlo

Spoločnosť Arlo predstavila nové bezpečnostné kamery Pro 4 a Ultra 2, ktoré si zakladajú na plne bezdrôtovom fungovaní a v prípade modelu Pro 4 aj na prechode na systém, ktorý už nevyžaduje inštaláciu tzv. „smart home hubu“.

Arlo Pro 4

Nie až tak populárnou časťou smart zariadení je ich centrálna stanica, ktorá často celé zariadenie predražuje a v prípade kombinovanej inštalácie smart zariadení od rôznych výrobcov pridáva do celej sieťovej zostavy ďalšie zariadenie navyše. Arlo sa však s najnovšou generáciou bezpečnostnej kamery Arlo Pro 4 pridáva k firmám, ktoré sa takejto centrálnej stanice zbavujú.

Zdroj | Arlo

Kamera Arlo Pro 4 sa pripája priamo na domácu či firemnú Wi-Fi sieť, pričom k svojmu fungovaniu vďaka vymeniteľnej batérii nepotrebuje ani kabeláž. Kameru je tak možné pripevniť na prakticky akúkoľvek časť exteriéru budovy, kde odolá aj vode, prachu a extrémnym teplotám.

Pozrite si, ako sme v našej novej redakcii inštalovali bezdrôtovú kameru Arlo Pro 3 Floodlight.

Už štvrtá generácia bezpečnostnej kamery sa tentokrát môže pochváliť nahrávaním a streamovaním videa v 2K rozlíšení aj s podporou HDR. Aj bez pohyblivého ramena dokáže naraz zachytiť až 160-stupňový obraz a to aj v noci, kedy na rozdiel od mnohých iných kamier zachytáva obraz farebne.

Zdroj | Arlo

Prípadných narušiteľov dokáže kamera odstrašiť inteligentnou sirénou, ktorú je možné spustiť manuálne, ale aj automaticky v prípade detekcie podozrivých udalostí na pozemku. Samozrejmosťou je už aj obojstranný prenos zvuku, ktorý môže poslúžiť napríklad pri vzdialenej komunikácii s kuriérom.

Arlo Pro 4 je samozrejme aj napriek novému nezávislému fungovaniu v prípade potreby pripojiť k centrálnej stanici, napríklad ak by ste chceli kameru obohatiť o lokálne úložisko, kameru prepojiť s ostatnými alebo posilniť bezdrôtový signál.

Arlo Pro 4 je na americkom trhu dostupný za cenu od 199,99 dolára.

Arlo Ultra 2

Pre náročnejších používateľov je určený nový model Arlo Ultra 2, ktorý zdvojnásobuje rozlíšenie záznamu až na 4K Ultra HD, opäť s HDR a tentokrát až pri 180-stupňovom zornom uhle. Zvyškom výbavy sa Ultra 2 zhoduje s modelom Pro 4, vrátane 6-mesačnej výdrže vstavanej batérie.

Zdroj | Arlo

Obe kamery si okrem vlastného softvéru rozumejú s prakticky všetkými platformami smart domácnosti, vrátane hlasového ovládania Amazon Alexa, Google Assistant, Apple HomeKit a IFTTT.

Zdroj | Arlo

Arlo Ultra 2 bude v Spojených štátoch v predaji za 299,99 dolárov, alebo v prípade balenia so štyrmi kamerami až za 899,99 dolára. Dostupnosť nových modelov na Slovensku zatiaľ nebola potvrdená.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj