Reklama

Nová hra zo sveta Harryho Pottera trhá rekordy, dočká sa aj slovenského prekladu

Zdroj | Avalanche Software
Zdroj | Avalanche Software
Stanislav Vinc
Zdroj | Avalanche Software
Zdroj | Avalanche Software

Fanúšikovia magického sveta z pera J. K. Rowlingovej sa konečne dočkali videhry, o ktorej mnohí z nich snívali už od detstva. Svetlo sveta tento týždeň po mnohých odkladoch uzrela nová hra Hogwarts Legacy, ktorá si okrem pozitívnych hodnotení pripisuje na konto aj nové rekordy.

Dobrou správou je tiež, že hra bude čoskoro prístupnejšia aj pre tých, ktorí sa v anglickom jazyku necítia až tak doma. Komunita už pilne pracuje na slovenskom a českom preklade hry.

Tí, ktorí si hru predobjednali v Deluxe edícii, ju mohli začať hrať v predstihu už od utorka, 7. februára. Majitelia štandardnej edície si museli počkať do piatka 10. februára, čo bol aj oficiálny dátum vydania hry. Už predtým však Hogwarts Legacy prelomil rekord v najsledovanejšej hre pre jedného hráča na streamovacej platforme Twitch.

Obsah pokračuje pod reklamou

Živé vysielanie z hrania tejto hry si cez týždeň naraz „naladilo“ rekordný počet 1,28 milióna divákov. Za prekonanie tohto rekordu sa komunite poďakovali na Twitteri aj samotní vývojári.

Hogwarts Legacy si okamžite získal fanúšikov aj medzi hráčmi v našich končinách, ktorí sa tak začali prirodzene vypytovať na jej slovenskú a českú lokalizáciu. Zlou správou je, že hra sa oficiálneho prekladu nedočká a tak si ju na herných konzolách PlayStation a Xbox zahráte iba po anglicky. Dobrou správou je, že preklad zavíta aspoň na platformu PC, kde už na preklade pracuje komunita fanúšikov.

O preklad hry do češtiny sa postará komunita z portálu Lokalizace.net, ktorá o tom fanúšikov informovala už v priebehu týždňa na sociálnej sieti Facebook. Hra podľa nich obsahuje neuveriteľných 1 000 normostrán textu, no po technickej stránke majú preklad zvládnutý a dokonca aj schválený samotným štúdiom Avalanche Software, ktoré za hrou stojí.

Český preklad do sebou samozrejme prinesie aj (pre slovenských fanúšikov) kontroverzné preklady mien, fakúlt či lokácií a tak bok po boku tohto prekladu vzniká už aj ten slovenský. Pod palcom ho má komunita z portálu Lokalizácie.sk, ktorá začatie prekladania Hogwarts Legacy naznačila rovnako tento týždeň na sociálnej sieti Facebook.

Ako dlho to bude českým a slovenským prekladateľom trvať, žiaľ v tejto chvíli nevieme. Preklad tak rozsiahlej hry však môže trvať aj niekoľko mesiacov a tak si tí menej dočkaví hráči zrejme Hogwarts Legacy v rodnom jazyku zahrajú až pri druhom či treťom prechádzaní príbehovej linky.

Šanca, že jednu z týchto lokalizácií uvidíme aj na herných konzolách, je pomerne malá. Zmeniť by to mohla jedine úzka spolupráca prekladateľskej komunity s vývojármi, resp. vydavateľom alebo dodatočné pridanie podpory modov do hry, čomu zatiaľ nič nenasvedčuje.

Kým hráči na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S prečesávajú Rokfort už od tohto týždňa, majitelia starších konzol PlayStation 4 a Xbox One si na tento zážitok napokon budú musieť počkať do 4. apríla a hráči na konzole Nintendo Switch dokonca až do 25. júna. Dôvodom toho je potreba dodatočnej optimalizácie hry tak, aby dokázala plynule fungovať aj na staršom, resp. menej výkonnom hardvéri.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.