Reklama

Nová Apple TV konečne aj s podporou 4K Ultra HD

Zdroj | Apple
Michal Spiegel
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple na dnešnej prezentácii konečne predstavil aktualizáciu ich zariadenia Apple TV. Novinka bude konečne disponovať s toľko žiadaným rozlíšením 4K Ultra HD.

Zdroj | Apple

Apple TV 4K ponúka prenášanie obrazu z vašich Apple zariadení priamo na obrazovku televízie a to v 4K Ultra HD pri 60 fps. Slúži na to malá krabička, ktorá sa po dizajnovej stránke nezmenila. Okrem 4K Ultra HD sa môžeme tešiť aj na podporu 4K HDR, ktoré poskytne ešte bohatšie a ostrejšie farby.

Zdroj | Apple
Pozrite si

Apple Watch Series 3 sú tu! Prinášajú LTE konektivitu a rýchlejší hardvér

Okrem prenášania obrazu disponuje Apple TV aj lepším a bohatším zvukom vďaka technológií Dolby Atmos. Používateľské rozhranie Apple TV dostalo jednoduchší a hlavne prehľadnejší dizajn.

Nechýba podpora množstva filmových spoločností, ktoré poskytnú svoje filmy v 4K Ultra HD. Medzi perfektné novinky patrí aj podpora pre Amazon Prime Video a obľúbený Netflix, ktoré ponúknu svoj obsah tiež v 4K.

Po obsahovej stránke pribudla v rámci aplikácie Appe TV aj funkcia Live Sports, ktorá ako už názov napovedá, ponúkne vaše obľúbené športy naživo. Okrem športov sa môžeme tešiť aj na živé správy.

Zdroj | Apple
Zdroj | Apple
Pozrite si

Apple predstavuje silu iOS 11 na iPade Pro v sérii šiestich videí

Vynikajúcou správou pre hráčov je podpora pre graficky náročnejšie hry, z ktorých jedna špeciálna bude dostupná cez App Store aj na Apple TV 4K. Ak poznáte umelecké pecky z PlayStation, Journey alebo Flower od štúdia thatgamecompany, potom sa môžete tešiť na krásnu hru Sky, ktorá príde exkluzívne práve pre Apple TV, iPad a iPhone. Nová Apple TV 4K tak bude slúžiť aj ako herná konzola.

Zdroj | Apple

Vo vnútri novej Apple TV nájdeme silný A10X Fusion čip a 3 GB RAM, čo je značný posun od predchádzajúceho modelu z roku 2015, ktorý disponoval A8 čipom a iba 2 GB RAM. Mimochodom A10X Fusion sa využíva aj pri najnovších modeloch iPad Pro.

Menšou zmenou prešiel ovládač Siri Remote, ktorý dostal vylepešenie v podobe Menu tlačidla, ktoré vyzerá ako dotykové s využitím haptickej odozvy. Cena za samostatný ovládač bude 59 dolárov.

Apple TV 4K môžete predobjednávať od 15. septembra a dostupná bude 22. septembra za 179 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.