Reklama

Notion - multifunkčný nástroj na poznámky, to-do zoznamy či organizáciu práce

Zdroj | Notion Labs, Incorporated
Stanislav Vinc
Zdroj | Notion Labs, Incorporated
Zdroj | Notion Labs, Incorporated

To-do aplikácie pribúdajú do obchodov s aplikáciami ako huby po daždi, no len málo z nich toho dokáže viac, než držať v pamäti zopár úloh. Notion patrí do vyššej ligy a poslúži najmä pri práci v tímoch, ale aj v self-manažmente.

Notion je multiplatformová aplikácia, ktorá kombinuje silné stránky služieb Slack, Asana či Evernote a ďalších. Využiť sa dá na organizáciu úloh pri práci v tímoch, no tiež ako osobný zápisník alebo to-do list. Používateľské prostredie umožňuje písanie jednoduchých poznámok, zapisovanie úloh, vkladanie kalendárov, upozornení, obrázkov či videí a mnoho ďalšieho. Fantázii sa medze nekladú a svoje virtuálne nástenky môžete spoločne upravovať s ďalšími používateľmi.

Prácu nemusíte odkladať ani mimo počítača, pretože Notion nájdete aj na iOS a Androide. Na počítačoch je k dispozícii aplikácia pre Windows a macOS, no nechýba ani webové rozhranie. Najlepšie na tom je, že tieto rôzne verzie sa od seba vôbec nelíšia a vo všetkých nájdete rovnakú paletu funkcií a nástrojov.

Zdroj | Notion Labs, Incorporated

Notion má v sebe zabudovaných niekoľko vzorových násteniek, ktoré môžete prevziať a začať rovno používať, čím si výrazne ušetríte čas. Nájdete medzi nimi jednoduchú nástenku pre zapisovanie úloh, ale aj komplexnejšie nástenky napríklad pre nových zamestnancov, ktorí si v nich môžu preštudovať firemné hodnoty, tipy a triky a sledovať úlohy, ktoré treba v tíme dokončiť.

Na nástenky môžete umiestňovať už spomínané zoznamy a kalendáre, no Notion podporuje aj vkladanie súborov z Google Driver, vkladanie obsahu z Twitteru, GitHub Gist, Google Maps, Typeform či CodePen a ďalšie.

Notion je v základe bezplatná aplikácia, no bez platenia má určité obmedzenia. Celkovo na nástenku môžete vkladať „iba“ 1 000 blokov (1 kalendár/1 úloha/1 obrázok = 1 blok) a uploadovať môžete súbory maximálne o veľkosti 5 MB. Ak zatúžite po neobmedzených nástenkách a neobmedzenom úložisku, pre osobné účely tieto výhody získate za 4 doláre na mesiac. Pri práci v tímoch už stojí mesačné predplatné 8 dolárov pre jedného používateľa.

Pozrite si

Todoist – multiplatformový kráľ to-do aplikácií

Každý si k svojej práci nájde ideálny nástroj, ktorý bude vyhovovať jeho potrebám. Sila aplikácie Notion je však v tom, že si ju môžete ohnúť podľa vašich predstáv, či už použijete fantáziu, alebo využijete niektorý vzor. Notion má určite našliapnuté stať sa určitým štandardom vo firmách a nahradiť tak renomované platformy.

Stiahnuť aplikáciu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.