Nothing ear: 24 hodín so zapnutým ANC? Prečo nie

ZDROJ | Nothing

Snaha odlíšiť sa motivovala startup Nothing priniesť na trh jedinečný model slúchadiel. Ich puzdro totiž má štvorcový polopriehľadný dizajn. Okrem toho však ponúkajú špičkové parametre za relatívne dobrú cenu.

Londýnsky Nothing vznikol nedávno, v októbri 2020. Ešte do konca roka stihol získať v prvom kole financovanie 7 miliónov dolárov. Vo februári tohto roku prispel Google Vetures ďalšími 15 miliónmi dolárov.

Nothing ear sú slúchadlá, ktoré neponúka (zrejme) nikto iný. Majú polopriehľadné puzdro, do ktorého sa zmestila batéria s kapacitou 570 mAh. Podporuje nielen káblové, ale i bezdrôtové nabíjanie.

ZDROJ | Nothing

Výdrž batérie je 24 hodín v prípade počúvania hudby so zapnutým filtrom hluku. Na famóznych 34 hodín sa dostanete s vypnutým ANC. Za 10 minút nabijete slúchadlá na 6 až 8 hodín používania. Samotné slúchadlá dajú 5,7 hodín počúvania hudby.

Puzdro a slúchadlá budú mať priehľadné prvky, CEO spoločnosti Carl Pei uviedol, že to bolo mimoriadne ťažké skonštruovať. Na správne fungovanie slúchadiel je totiž potrebné množstvo hardvéru – mikrofóny, batérie, modul Bluetooth a rôzne antény. Ak majú vyzerať dobre, musia byť upravené.

ZDROJ | Nothing

O zvuk sa starajú 11,6 mm meniče. Hardvér a softvér vyladil švédsky elektronický dom Teenage Engineering. Bezdrôtový prenos sa realizuje cez Bluetooth 5.2, slúchadlá sú odolné voči potu a vode (IPX4) a podporujú Google Fast Pair. Nothing Ear majú na každom slúchadle trojicu mikrofónov, ktoré sa starajú o potláčanie hluku. Ovládajú sa poklepaním a rôznymi gestami, tie sa dajú prispôsobiť v aplikácii.

ZDROJ | Nothing

Slúchadlá budú priamou konkurenciou Samsung Galaxy Buds + a Oppo Enco W51. V Európe si ich môžete predobjednať za 99 €, predávať sa začnú na budúci mesiac, 17. augusta.

Startup Nothing očakáva že trh s plne bezdrôtovými slúchadlami bude aj naďalej rásť. Transparentný dizajn má pomôcť novej spoločnosti vyniknúť v množstve slúchadiel, ktoré sú väčšinou biele a majú stopky, vrátane Apple, Huawei, Xiaomi, Realme a ďalších. Držíme palce!

ZdrojNothing

Komentáre k článku