Reklama

Notebooky Gateway so Sandy Bridge alebo AMD Llano

Dominik Fúsek

U nás menej známa spoločnosť Gateway, ktorá je vo vlastníctve firmy Acer, vynovuje svoje 15,6“ a 14“ notebooky. Nachádzame v nich najmodernejší hardvér a špičkové technológie.

Gateway ID47

Novinky sú zaradené do troch tried – ID47 so 14-palcovou uhlopriečkou, NV55 a NV57 so štandardným 15,6“ displejom. Nezávisle od veľkosti majú všetky zobrazovače LED podsvietenie a rozlíšenie 1 366 x 768 bodov. Nové modely dostali kvalitnejšiu chiclet klávesnicu a nový dizajn. Rodina ID47 sa môže pochváliť až o 20 % väčší touchpadom, než mal predchodca, navyše jeho tenký rámik okolo 14“ displeja zabezpečil rozmery, aké majú bežne notebooky s 13,3“ uhlopriečkou. Najviac zmien sa ale udialo vo vnútri. Úplne nové sú procesory. Z dielne Intelu budú dostupné jednotky Core i3/i5 postavené na architektúre Sandy Bridge, od konkurencie si môžete vybrať najnovšie AMD Llano APU série A. Popri už tak dostatočne výkonných integrovaných grafických kartách (Intel HD Graphics 2000/3000 alebo AMD Radeon HD 6620G) môže byť osadená aj dedikovaná karta Nvidia GeForce GT 540M s 1 GB pamäťou. V tomto prípade sa môžete spoľahnúť na praktickú funkciu Nvidia Optimus.

Gateway ID47

Čo sa týka pripojenia, pribudla podpora rýchleho rozhrania USB 3.0. Z ďalších parametrov nechýba Wi-Fi, HDMI výstup, priestorový zvuk, operačný systém Windows 7 Home Premium 64 bit či 6 000 mAh batéria. Tá v menšom 14“ modeli vydrží teoreticky až 8 hodín, vo väčšom polovicu času. Server engadget.com zverejnil kompletné špecifikácie viacerých modelov vrátanie štartovacích cien. Či sa novinky dostanú aj k nám, nie je známe.

Gateway NV55

Zdroj a foto: engadget.com, hitechreview.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.