Reklama

Notebook.sk expo: prvý notebookovský víkend je za nami

Roman Calík

Tak ako mobilné telefóny, aj notebooky sa stávajú osobnou záležitosťou. Malý, veľký, herný, 3D, ale aj tablet iPad a hostesky sa ukázali na prvej výstave svojho druhu na Slovensku.

Notebook expo 2010 losovanie

Keď sa môžeme na výstavách kochať novým nábytkom, automobilmi či high-end audio a video technikou, prečo neurobiť aj výstavu notebookov? Za odvážnym pokusom uskutočniť výstavu notebookov stojí internetový obchod notebook.sk, ktorý na svojich stránkach ponúka aj zaujímavý Live chat. Vôbec prvá výstava svojho druhu u nás sa konala v sobotu 10. apríla 2010 v bratislavskom hoteli Crowne Plaza. Nebola zadarmo, avšak ak ste si kúpili jeden z 1000 lístkov v predpredaji za 5,99 €, mali ste veľkú šancu vyhrať jeden z 300 externých diskov Toshiba s kapacitou 320 GB. O súťaže nebola núdza ani na podujatí. Počas výstavy dokonca vyhodnocoval významný slovenský IT časopis PC REVUE súťaž o skutočný skvost medzi notebookmi Dell Alienware M15x, ktorý stojí približne 2 500 €.

Notebook expo 2010
Medzi návštevníkmi sme objavili aj staršieho pána, ktorý nevynechal možnosť vyskúšať si 3D.

 

Kto bol a čo ste mohli vidieť?

Výstavy sa zúčastnili, dá sa povedať, všetci významní dodávatelia notebookov či príslušenstva na Slovensku. Mohli ste si tak na dvoch rozmerných plochách pozrieť stánky výrobcov Acer, Asus, Dell, Lenovo, MSI, Toshiba, Samsung či Sony. Z dodávateľov príslušenstva nechýbal Logitech, Prestigio, D-Link či Crumpler. Vidieť sa dalo množstvo prenosných hračiek, od tých najmenších a najdostupnejších až po tie najdrahšie, ktoré sú určené najmä mobilným hráčom. Veľký úspech aj na výstave zaznamenali notebooky s podporou 3D, ktoré pútali pozornosť najmä v stánkoch Asus (model G51J 3D) a Acer (model Aspire 5740DG). Prítomný bol aj operátor Orange, ktorý prezentoval svoje dátové riešenia a ukázal 14,4 Mbit/s USB modem Huawei. Síce Apple sa na výstave neukázal, no čerstvú novinku Apple iPad ste si mohli pozrieť nielen počas prednášok. Tak čo, ak sa bude výstava konať aj o rok, zastavíte sa?

Notebook expo 2010 a Apple iPad
Apple iPad bol veľkým lákadlom výstavy.
Notebook expo 2010 hostesky
A boli aj hostesky 🙂 Viac fotografií nájdete v priloženej fotogalérii..
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.