Reklama

„Normálne notebooky“ ASUS X-series pre rok 2013

Dominik Fúsek

Tablety, Ultrabooky, hybridy. Po klasických notebookoch akoby sa zľahla zem. Hoci nie sú aktuálne na módnej vlne, ASUS myslí aj na ich používateľov a pripravil celý rad nových modelov.

ASUS X450, X550

Vlastne hneď dva rady, 14-palcové modely X450 a 15,6“ X550. Keď si však kliknete na web výrobcu (a v ľavom paneli označíte uhlopriečku 14-16“), zistíte, že modelov s týmto označením je najmenej 8 a každý z nich samozrejme bude dostupný vo viacerých konfiguráciách (aj keď ktovie, ktoré budú u nás). Čo však majú spoločné? Podľa vzoru Ultrabookov je to o niečo tenší profil, hoci 31,7 mm nie je žiadna žiletka. V špecifikáciách nájdete širokú škálu procesorov Intel, od Celeronov až po Core i7, pričom sa miešajú jednak kategórie (17/15 W ultramobilné a 35 W mobilné) aj generácie (Ivy Bridge aj Haswell, slovenská tlačová správa však spomína iba Ivy Bridge). Hoci väčšina bude zrejme bez dedikovanej grafiky, v prípade záujmu môžete stiahnuť po karte Nvidia GeForce GT 720M alebo stále neveľmi presvedčivej GT 740M s 2 GB DDR3 pamäťou. Nechýba prepínanie grafík Nvidia Optimus.

ASUS X450

Od Ultrabookov značky sa novinky naučili niekoľko technológií – vylepšenie zvuku SonicMaster, režimy obrazu ASUS Splendid či Super Hybrid Engine II s prebudením do dvoch sekúnd. S výdržou to však zrejme nebude žiadna sláva. Výrobca konkrétne hodnoty neudáva, ale kapacita 37 Wh je vzhľadom na veľkosť podpriemerná. Pri úložisku sa prekvapenie nekoná, dostanete iba 5 400-otáčkový pevný disk. Snáď poteší aspoň ľudová cena. Tú už by sme mimochodom mali poznať – predaj mal odštartovať 24. júna, ale očividne sa tak nestalo.

ASUS X450, X550

Zdroj a foto: ASUS

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.