Reklama

Nokia zráža ceny, predstavila ešte lacnejšie dotykové smartfóny

Dominik Fúsek

Nokia v poslednom čase žila hlavne novými WP7 telefónmi, čo ju ale dlho udržalo na pozícii lídra (ktorú už nemá), sú lacné mobily, predovšetkým s uzavretým systémom. Minulý týždeň výrobca nenápadne predstavil ďalšie zaujímavé modely za facku, avšak so Symbianom a dotykovým displejom. Takmer iste sa pozeráme na budúce bestsellery, minimálne v ponukách operátorov.

Nokia C5-06

Dve takmer identické novinky s označením C5-05 a C5-06 vychádzajú zo staršieho, a treba podotknúť dobre predávaného modelu C5-03. Vzhľad sa nezmenil, oklieštená však bola výbava. V rámci úspory výrobca „odstrihol“ podporu 3G sietí, takže sa na internet cez sieť mobilného operátora pripojíte len prostredníctvom pomalého EDGE pripojenia. V prípade variantu C5-06 situáciu zachraňuje Wi-Fi modul, nižší model ho nemá. Zhoršenia sa dočkal aj fotoaparát, rozlíšenie statických snímkov kleslo z 5 na 2 Mpx a pri videu na dosť biednych 320 x 240 pixlov. Keďže autofókus chýbal už predchodcovi, až taký rozdiel to v praxi nebude.

Nokia C5-06

Ostatná výbava zostala zachovaná, teda tu nájdeme 3,2“ rezistívny dotykový displej (360 x 640 b.), operačný systém Symbian (pravdepodobne v staršej verzii S60 5th) a GPS s bezplatnou plnohodnotnou navigáciou od Nokie. To všetko za ešte nižšiu cenu, odhadom 130 €. Nie je však isté, či sa dvojičky dostanú aj k nám, alebo budú určené skôr rozvojovým krajinám. Pokiaľ áno, dostupné budú v rôznych variantoch oranžovej (C5-06), resp. bielej a čiernej (C5-05) farby.

Nokia C5-05

Zdroj a foto: nokiamania.cz, Nokia

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.