Reklama

Nokia X6 naživo: Plno hudby a konečne kapacitný displej!

Roman Calík

Nokia už čoskoro na Slovensku začne predávať nový hudobný mobilný telefón, ktorý zaujme nielen pamäťou 16 GB, ale i kapacitným displejom. Pozrite si, aká je nová X6-ka.

Nokia X6 16 GB

Nové multimediálne telefóny so zameraním na hudobné funkcie začala Nokia značiť X-kom, pravdepodobne ako skratku doteraz používaného XpressMusic. Zatiaľ sú takto označené dva modely, a to lacnejšia X3-ka a očakávaná novinka na našom trhu X6-ka. Akúkoľvek podobnosť s modelovým radom BMW však nehľadajte, Nokia na to ide inak. Model X6 nie je obrom medzi mobilnými telefónmi s dotykovým displejom, naopak je štíhlejšia v porovnaní s Nokia 5800 XpressMusic, ktorú môžeme považovať za jej predchodcu. Najväčšou devízou novinky má byť kapacitný displej, ktorý sa Nokia rozhodla do vybraných modelov konečne implementovať. Že neviete čo je kapaciťák? A poznáte Apple iPhone? Tak potom… prostredníctvom kapacitného displeja je totiž možné presnejšie a pohodlnejšie ovládanie dotykom prsta, akýmkoľvek perom či iným predmetom si však na displeji neškrtnete. Teda aj škrtnete, ale displej nebude reagovať, preto v rukaviciach máte smolu.

Nokia X6 16 GB

Ovi Maps na palube

Zaujímavá je i kapacita pamäte, do 16 GB totiž uložíte množstvo hudby. Žiadali by sa i videá, žial plná podpora DivX chýba. Po tom čo Nokia v januári poskytla plnohodnotnú navigáciu prostredníctvom Ovi Maps vo vybraných telefónoch, sa nadšenci navigácie môžu tešiť, pretože X6-ka patrí k vyvoleným. Výhodou Ovi Maps je i podpora navigácie pre peších a najmä neustále aktualizované mapy! Inak nič prevratné novinka neponúka, no na 3,2 displej s pomerom strán 16:9 sa pozerá veľmi dobre, najmä vďaka jemnému rozlíšeniu 360 x 640 bodov. Telo telefónu je až príliš plastové, vŕzganiu sa teda nevyhnete. Škoda i nekrytého objektívu fotoaparátu. Naopak poteší možnosť nabíjania cez microUSB konektor alebo štandardný tenký Nokia konektor a samozrejme oceniť treba i použitie 3,5 mm konektora, ktorý v hudobnom telefóne nemôže chýbať. Napriek všetkému sa dá povedať, že za cenu približne 380 € dostanete hodnotný a veľmi dobre vybavený telefón. V predaji by mal byť od marca 2010.

Nokia X6 16 GB

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.