Reklama

Nokia X2: 5 Mpx hudobná nádielka za pár eur

Imrich Maťo

Len dva dni po oficiálnom predstavení multimediálnej bomby, modelu Nokia N8, sme sa dočkali ďalšej novinky, tento raz ale z opačného súdka.

Nokia X2

Nokia dala včera na vedomie, že z jej dokov sa vyloďuje ďalšia z lodičiek, Nokia X2. Ako jej pomenovanie napovedá, stavia sa do radu k väčším bratom, modelom Nokia X3 a Nokia X6, aby posilnila hudobne ladenú flotilu. Svojím vonkajším vzhľadom napodobňuje pred pár dňami vylodeného súrodenca Nokiu X5, ktorý však bude brázdiť výhradne čínske mobilné moria. Tenké, 13 milimetrové a ľahké, 81 gramové telo na sebe nesie 2,2” QVGA displej. Pre svoje hudobné zameranie táto nová loďka dostala na palubu dvojité externé reproduktory, predvolené hudobné tlačidlá, stereo FM rádio a podporu microSD(HC) pamäťových kariet do 16 GB, čo by mal byť dostatočný priestor v podpalubí na uskladnenie hudobného, obrazového, alebo iného nákladu.

Nokia X2

Aby Nokia X2 mohla komunikovať s inými loďami nablízku nachádzame v jej strojovni Bluetooth 2.1, ale aj microUSB. Pre radistu je pripravený 3,5 mm jack a spojenie s blízkymi, či lodnou centrálou bude udržiavať po ostrej hrane internetu, teda EDGE, Nokia Messagingom, ale aj cez sieťku Facebook priamo z hlavnej obrazovky, kam môže svoje obrázkové i video posolstvá, vyhotovené 5 Mpx fotoaparátom, posielať bez toho, aby ich musela skrývať do fľaše a hádzať do mora. Uvedenie modelu Nokia X2 na hladinu mobilných morí je ohlásené na koniec júna 2010 a v našich končinách si ju mobilní námorníci budú môcť zadovážiť za približne 100 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.