Reklama

Nokia X a Nokia XL sú v predaji už aj na Slovensku!

Roman Calík

Nokia na MWC 2014 v Barcelone predstavila telefóny série X, ktoré dokážu spúšťať aj aplikácie určené pre operačný systém Android. Prichádzajú aj na Slovensko a poznáme ich ceny.

Nokia X

Nokia dnes oznámila zahájenie predaja telefónov Nokia X a Nokia XL na Slovensku. Sú to zariadenia, ktoré chcú zaujať cenou, vychádzajú zo známeho dizajnu smartfónov Nokia Lumia, ponúknu služby Microsoftu a sú schopné ako prvé Nokie vôbec spúšťať aplikácie určené pre operačný systém Android. Novinkou je aj Fastlane – plocha, ktorá vám umožní jednoduchšie prepínanie medzi aplikáciami. Telefóny radu Nokia X totiž umožňujú okrem Android aplikácií spúšťať aj aplikácie z Nokia Obchodu a majú celkovo prístup do viac ako dvanástich aplikačných obchodov. Hneď po vybalení z krabice si môžete na X-kách užívať aj HERE Mapy s offline mapovými podkladmi a integrovanou navigáciou.

„Veríme, že táto unikátna kombinácia je presne tým, čo zákazníci na celom svete hľadajú. Chceme raz a navždy ukázať, ako kvalitný môže byť telefón patriaci do rýchlo sa rozvíjajúceho segmentu cenovo dostupných chytrých telefónov,“ hovorí Marcus Stoerkel, manažér Nokia pre SR a ČR.

Nokia X

Nokia X sa na Slovensku bude predávať vo verzii dualSIM za cenu 118 €. Dostupné farby sú: žiarivo zelená, červená, azúrová, žltá, čierna a biela. Ak uznáte, že za uvedené parametre ide o dobrú cenu, hľadajte ju vo voľnom predaji, nie u operátorov.

Základné parametre Nokia X:
– 115,5 x 63 x 10,4 mm
– 130 gramov
– 4“ kapacitný dotykový displej
– 1GHz Qualcomm Snapdragon Dual Core procesor
– 512 MB RAM
– 3 Mpx fotoaparát
– podpora microSD pamäťových kariet do 32 GB
– 1 500mAh batéria
– GPS, akcelerometer

Nokia X
Menšia Nokia X má 4-palcový displej, 512 MB RAM a 10,4 mm hrubé telo

Nokia XL

Nokia XL sa taktiež bude predávať na Slovensku vo verzii dualSIM. Cena je stanovená na 148 €. Dostupné farby sú: žiarivo zelená, oranžová, azúrová, žltá, čierne a biela. Od X-ka sa líši najmä väčším displejom, väčšou RAM pamäťou, fotoaparátom či výkonnejšou batériou.

Základné parametre Nokia XL:
– 141,3 x 77,7 x 10,8 mm
– 190 gramov
– 5“ kapacitný dotykový displej
– 1GHz Qualcomm Snapdragon Dual Core procesor
– 768 MB RAM
– 5 Mpx fotoaparát s autofokusom a bleskom
– 2 Mpx čelná kamera
– podpora microSD pamäťových kariet do 32 GB
– 2 000mAh batéria
– GPS, akcelerometer
– pamäťová karta 4GB microSD v základnom balení

Nokia XL
Nokia XL chce zaujať 5-palcovým displejom, 5 Mpx fotoaparátom a 768 MB RAM.

Foto: Nokia, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.