Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nokia sa vracia na trh. Tentokrát s Androidmi

Nokia sa vracia na trh. Tentokrát s Androidmi
Zdroj | Nokia
TECHBOX
Nokia sa vracia na trh. Tentokrát s Androidmi
Zdroj | Nokia
Zdroj | Nokia

Prečo sa vlastne Nokia vytratila z trhu? Jej úpadok v posledných rokoch ste si určite všimli, ale to, že zariadenia Nokia z trhu zmizli úplne má na svedomí odpredaj mobilnej divízie Microsoftu pred dvomi rokmi za štyri miliardy eur. Súčasťou odpredaja bola aj dohoda, že Nokia nebude produkovať mobilné telefóny pod svojou značkou do konca roku 2016, presnejšie do štvrtého kvartálu. Mimochodom, Lumie nesú už označenie Microsoft.

Nokia logo

To síce stále platí, no v posledných dňoch sa objavili rôzne informácie, či sa Nokia na trh mobilných zariadení vráti, alebo nie. Dokonca aj sama Nokia vyhlásila, že nemá v pláne vyrábať nové zariadenia. Od tohto vyhlásenia neprešlo ani 24 hodín a objavilo sa ďalšie. V ňom prezident čínskej divízie fínskej značky potvrdil, že Nokia v roku 2016 uvedie na trh zariadenia s operačným systémom Android.

Aj keď Nokia už v minulosti predstavila mobily s Androidom, boli to skôr low-endové zariadenia. Nokia svoju najväčšiu slávu zažila v časoch, keď využívala operačný systém Symbian a práve nástup Androidu a iOS nezachytila a zariadenia s Windowsom boli len chabým pokusom vrátiť sa medzi elitu. Ale ktovie, podarí sa Nokii reštartovať svoje úspešné pôsobenie na poli mobilných telefónov? Počkajme si do konca roku 2016.

Zdroj: Geeky-gadgets.com, Lupa.cz