Reklama

Nokia Ovi Mapy 3.04: rýchlejšie a lepšie?

Števo Porubský

Nokia pred dovolenkovou sezónou predstavila vynovené Ovi Mapy. V najnovšej verzii 3.04 je niekoľko vylepšení, ktoré by mali dovolenkárom pomôcť v orientácii v neznámom prostredí. Ide hlavne o služby a informácie turistické portálu Qype. Novinkou je aj autonabíjačka a držiak do auta ako štandardné príslušenstvo k vybraným modelom.

Nokia Ovi Mapy 3.03

Ovi Mapy Nokie od verzie 3.03 ponúkajú bezplatnú pešiu a automobilovú navigáciu. Škoda však, že sú podporované len najnovšími telefónmi výrobcu a niekoľkými staršími modelmi. Ak vlastníte niektorý z podporovaných modelov môžete okrem najnovšej služby Own Voice siahnuť aj po najnovšej verzii navigačného softvéru. Rozšírené sú aj ďalšie služby a tak okrem turistických sprievodcov Lonely Planet, WCities a Michelin v navigácií Ovi Mapy nájdete aj telefónne zoznamy telegate v Nemecku, Turecké Žlté stránky či Yell Publicidad-Páginas Amarillas v Španielsku alebo internetové služby pre rezerváciu hotelov ako HRS či Expedia. Zaujímavou novinkou je aj možnosť vyhľadávania polohy vďaka Wi-Fi sieťam, čo však využijete skôr v zahraničí ako u nás na Slovensku.

Nokia Ovi Mapy 3.04

Qype informácie v mobile

Nokia Ovi Mapy 3.04 na rozdiel o pôvodnej verzie ponúkajú rýchlejšie vyhľadávanie a aktualizácie mapy z nahraných mapových podkladov. Okrem toho výrobca rozšíril Ovi Mapy 3.04 o služby portálu Qype, ktorý je jedným z najväčších európskych portálov zameraným na zber informácií o miestnych reštauráciách, kluboch, obchodoch, športoviskách, múzeách atď. Vďaka nemu si budete môcť online vyhľadať informácie o odporúčaných miestach (cca 20 000 informácií) vo vašom okolí či v okolí cieľa cesty. Pozor však na dátové prenosy v zahraničí! Roamingové dátové poplatky sú ešte stále privysoké na to, aby ste mohli službu využívať naplno. Informácie teda vyhľadávajte radšej v pokrytí bezplatných Wi-Fi sietí. Najnovšiu verziu Ovi Mapy (3.04) si môžete bezplatne stiahnuť z web stránky výrobcu.

Nokia C5 s Ovi Mapy

Nové modely s držiakom do auta!

Nokia na vybraných trhoch začala ponúkať držiak do auta a autonabíjačku ako štandardné príslušenstvo. Akcia sa dotýka primárne modelov 5800 XpressMusic, 5800 Navigation Edition, N97, N97 mini, E52, E72, 5230, 6710 Navigator a X6.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.