Reklama

Nokia Ovi Maps: bezplatná navigácia aj pre Nokiu E71 a E66

Imrich Maťo

Nokia rozšírila portfólio podporovaných mobilných telefónov pre bezplatnú navigáciu Ovi Maps o manažérske modely Nokia E71 a E66.

Nokia Ovi Maps

Dvojica manažérskych mobilov Nokia E71 a E66 dopĺňa paletu mobilných telefónov, pre ktoré Nokia poskytla svoju bezplatnú navigáciu Ovi Maps. Zaradili sa tak k modelom ako napr. N97, E72, 5230 alebo X6. Podľa vyjadrenia spoločnosti, vyjadreného v tlačovej správe, bolo vytváranie najnovšej verzie Ovi Maps pre tieto dva modely veľmi náročné, a tak nebudú môcť využívať tzv. prémiový obsah, ktorými sú sprievodcovia Michelin a Lonely Planet. O kompletné navigačné funkcie však ochudobnené nie sú.

Nokia Ovi Maps

Vzhľadom na rozšírenosť mobilov Nokia E71 a E66 je to pre ich majiteľov určite pozitívna správa. S ňou však Nokia zverejnila rozhodnutie, že tieto dva modely sú poslednými zo starších smartfónov s operačným systémom Symbian S60 3.1, pre ktoré Nokia dodatočne vytvorila najnovšiu, bezplatnú verziu navigácie Ovi Maps. To určite nepoteší mnohých majiteľov smartfónov Nokia, napríklad používateľov Nokií N95 alebo N95 8GB, ktoré sú u nás veľmi rozšírené. Rovnako, ako aj model E90 s veľkým, širokouhlým vnútorným displejom s rozlíšením 800 x 352 bodov, ktorý je ako stvorený pre navigáciu. Určite je to škoda. Všetky nové mobily Nokia, ktoré budú prichádzať na trh, majú byť už vybavené najnovšou verziou bezplatnej navigácie Ovi Maps. Zoznam podporovaných mobilných telefónov si môžete prezrieť na stránke Nokia.com/maps.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.