Reklama

Nokia Oro: Nokia C7 prezlečená do zlatých šiat s kožou a zafírom

Drahomír Piok

Nokia po dlhom čase opäť vytvorila luxusný telefón pre zákazníkov, ktorí majú radi exkluzivitu a drahé materiály. Posledné telefóny z tejto série N97 mini Gold a 6700 Gold boli obdarované “iba“ 18-násť karátovým zlatom. Nokia Oro, ktorá nie je nič iné ako stará známa  redizajnovaná Nokia C7,  má okrem zlatých prvkov  na kryte aj zafírové tlačidlo a kožu.

Nokia Oro

Nokia začala experimentovať s luxusnými telefónmi od veľmi známej série 8800. Od tej doby prešlo veľa času a exkluzívne telefóny Nokia si našli svojich zopár priaznivcov. Vynovená Nokia stratila zo svojho názvu pomenovanie C7 najpravdepodobnejšie kvôli tomu, že v najbližšej dobe by mali prísť zmeny v označeniach telefónov. Čaká sa už len na príchod nových WP7 telefónov. Nokia Oro má pozlátený rámček okolo displeja a fotoaparátu na zadnej strane. Koža vymenila kovový zadný kryt a bude dostupná v dvoch prevedeniach, v sýto čiernej a v krémovej. Zafírom je obdarené predné tlačidlo slúžiace pre vchod do menu. Zmenilo sa aj balenie, ktoré dostalo na vážnosti. V pekne upravenej krabičke nájdeme štandardné príslušenstvo plus ako bonus hadsfree Nokia BH-806, ktorý je taktiež ošetrený 18-násť karátovým zlatom.

Nokia Oro

Po hardvérovej stránke telefónu sa nič nezmenilo a ani nevylepšilo, čo je veľká škoda. Jedinú zásadnú zmenu, ktorú nájdete vo vnútri je fakt, že sa bude predávať už s novým Symbianom Anna. Inak nič, okrem témy, ktorá je ladená do zlatých farieb, revolučné nenájdete. Neviem ani prečo sa Nokia zoberá takýmito telefónmi, ktorých sa predá iba zopár kusov a nevenuje sa naplno novým s Windows Phone 7. Pýtate sa na cenu a dostupnosť? Cena bude v rozmedzí 900 – 1 000 € a presný dátum uvedenia na trhy Nokia zatiaľ neprezradila.

Nokia Oro

Foto: Nokia.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.