Reklama

Nokia N9: Tajná pecka odhalená?

Roman Calík

Nokia potrebuje telefón, ktorý minimálne dorovná súčasnú špičku na čele s HTC Desire, Samsung Galaxy S či Apple iPhone 4. Bude ním práve N9-ka?

Nokia N9 neoficialne

V Číne unikol koncept budúcej vlajkovej lode zatiaľ stále najväčšieho výrobcu mobilných telefónov – Nokia. I keď by Nokia N9 mala byť oficiálne oznámená až koncom roka, pravdepodobne jej skutočná podoba nebude ďaleko od fotografií, ktoré obehli najvýznamnejšie stránky sveta. My sme sa o nej dozvedeli cez portál Engadget.

Nokia N9 neoficialne

Presnejšie informácie o smartfóne Nokia N9 nie sú známe. Na stránke GSMArena však nájdete N9-ku už v katalógu, aj keď len s neoficiálnymi informáciami. Tu sa uvádza, že by mala mať operačný systém Symbian^3, avšak podľa všetkého to už bude MeeGo a nie Symbian. Doménou telefónu bude strieborné (pravdepodobne hliníkové) telo s veľkým kapacitným displejom. Ešte lepšou správou je, že nebude chýbať hardvérová klávesnica s oddelenými tlačidlami v štyroch radoch. Dizajn skutočne pekný a čistý, avšak označovaný aj ako kópia dizajnu Apple MacBook Pro. Viac informácií zatiaľ nie je známych. Nech je ako je, Nokia by už potrebovala poriadneho konkurenta pre súčasnú špičku ako HTC Desire, Motorola DROID 2, Samsung Galaxy S či Apple iPhone 4. Najbližšie očakávaná Nokia N8 so Symbianom totiž môže strácať na túto silnú štvorku dych už pri uvedení na trh.

Pozrite si viac fotografií na stránke Engadget.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.