Reklama

Nokia N8: konečne aj na Slovensku!

Števo Porubský

Nokia dnes odbornej verejnosti ukázala takmer finálny model N8, ktorý je asi „najprevracanejším“ modelom výrobcu na internete za posledné roky. Hoci oficiálne predstavenie vlajkovej lode bolo už v apríli, na našom trhu ju ešte neuvidíme.

 Nokia N8

Novinka z dielne fínskeho výrobcu nevyšla na svetlo sveta koncom apríla (Nokia N8: veľký farebný hit Nokie už oficiálne) pri jej oficiálnom predstavení, ale už omnoho skôr. Už vtedy ju niekoľko odborníkov odsúdilo, no po dlhom čase sa Nokia pochlapila a priniesla nám ukázať takmer finálne kúsky tejto vlajkovej lode vo veľkom štýle. Ak ste po hlavnom meste videli jazdil obrovské auto s nápisom Nokia tak vedzte, že práve v ňom sa viezli prvé N8-čky na Slovensku. Po krátkom zoznámení môžem povedať, že nový softvér Symbian ^3 je pomerne rýchly, nezasekáva sa tak ako pri predchádzajúcej „vlajkovej“ lodi a prináša niekoľko zmien, ktoré už bežne vidíme napríklad OS Android – plne personalizovateľné pohotovostné obrazovky s widgetmi či možnosť pripojenia USB kľúča cez microUSB konektor.

 Nokia N8

Zaujímavosťou je microHDMI port na telefóne, pričom v balení by sa mala nachádzať aj redukcia na HDMI rozhranie. A na čo? Mmm, 12 Mpx fotoaparát so xenónovým bleskom a HD videom je myslím dostatočný dôvod. A ešte jeden postreh na záver. Oproti N97 či N97 mini je novinka omnoho pevnejšia, nič nevŕzga, nepraská ani neodpadáva, tak ako sa na poriadny high-end patrí. Škoda len zabudovanej batérie. Viac sa však dozviete z plnohodnotnom teste finálnej vzorky až k nám do redakcie dorazí. To bude okolo dátumu, kedy príde aj na Slovensko. A ten je predbežne stanovený na 10. mesiac.  

Nokia N8

nokia.finesa.skVšetky novinky Nokia kúpite na nokia.finesa.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.