Reklama

Nokia E7: nová pracovno-multimediálna pecka

Marek Šimunek

Nokia včera počas svojej tlačovej konferencie, konanej v rámci Nokia World 2010 v Londýne, predstavila nový symbianový smartfón Nokia E7, ktorý nebude zameraný len na prácu, ale aj na zábavu a vďaka 8 MPx fotoaparátu aj na multimédiá.

Nokia E7

Už dávnejšie predstavená Nokia N8 dostala včera troch nových súrodencov. Jedným z nich je nová Nokia E7, ktorá medzi novými smartfónmi s operačným systémom Symbian^3 bude predstavovať pracovný mobil E-Series. Nokia E7 sa vyznačuje pevnou konštrukciou, pod ktorú sa podpísal najmä hliník ako hlavný konštrukčný prvok. Prednej strane dominuje veľký 4“ AMOLED displej poskytujúci rozlíšenie 640 x 360 bodov. Pre jeho správnu orientáciu je samozrejme v novej Nokii zabudovaný aj polohový senzor a o to správne podsvietenie, či jeho úplné vypnutie sa postará senzor okolitého svetla spolu s proximity senzorom. Operačným systémom Nokie E7 bude Symbian^3, ktorý bude okrem podpory JAVA ponúkať aj prehrávanie flash videí pomocou Flash Lite 4.0. Priamo v zariadení bude mať užívateľ k dispozícii 16 GB integrovanej pamäte s možnosťou jej rozšírenia pomocou pamäťových kariet microSDHC až do veľkosti 32 GB.  O dostatok priestoru pre beh aplikácií sa postará pamäť RAM o veľkosti 256 MB.

Nokia E7

Ani v oblasti konektivity nebude E7 nijakým béčkom. Základom bude štvorpásmový GSM modul, ktorý bude plne podporovať pripojenia pomocou rýchlych sietí HSDPA do rýchlosti 10.2 Mbps a HSUPA do rýchlosti 2.0 Mbps. Pre lokálne pripojenie sa môžete okrem štandardnej výbavy zahŕňajúcej Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 3.0, GPS s AGPS a microUSB konektora tešiť aj na HDMI konektor. Hlavným lákadlom však v prípade Nokie E7 bude integrovaná hardvérová klávesnica, ktorá sa objaví po odsunutí displeja na stranu. Text budete môcť okrem hardvérovej klávesnice zadávať aj pomocou softvérovej alfanumerickej klávesnice, softvérovej QWERTY klávesnice alebo pomocou rozpoznávania textu.

Nokia E7

Nokia nezabudla ani na multimediálnu stránku svojho súčastného kráľa. Tá v prvom rade zahŕňa integrovaný fotoaparát s maximálnym rozlíšením 8 MPx, automatickým zaostrovaním a rozpoznávaním tváre. Pre horšie svetelné podmienky bude k dispozícii dvojica LED diód. Videotelefonovanie si užijete vďaka VGA kamere umiestnenej na prednej strane. Integrovaný fotoaparát dokáže okrem statických záberov natáčať aj video v HD rozlíšení. Vytvorené HD videá si potom môžete vďaka HDMI konektoru vychutnať aj na TV. Pre hudobných nadšencov ponúkne Nokia E7 okrem 3,5 mm audio konektora, integrované FM rádio s RDS a hudobný prehrávač s podporou najznámejších hudobných formátov. Operačný systém bude samozrejme doplnený o aplikácie ako YouTube, Mail for Exchange, QuickOffice Dynamic Premium a samozrejme sada Ovi aplikácií ako Ovi Obchod, Nokia Ovi Player a Ovi Mapy. Dostatok energie pre tohto pracanta bude zabezpečovať integrovaná batéria s kapacitou 1 200 mAh. Nokia E7 bude dostupná v piatich farbách a to Dark Grey, Silver White, Green, Blue a Orange za predpokladanú cenu 495 €. Okrem Nokie E7 boli na konferencii Nokia World 2010 predstavené aj dva ďalšie symbianové smartfóny Nokia C6 a Nokia C7, o ktorých si napíšeme viac už zajtra.

nokia.finesa.skVšetky novinky Nokia kúpite na nokia.finesa.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.