Reklama

Nokia CarKit CK-200: štýlový dizajn so štýlovejšou reklamou

Števo Porubský

Nokia predstavila Bluetooth handsfree do auta, ktorého vydanie okorenila zaujímavou reklamou s spolupráci s Juha Kankkunenom.

Fínsky výrobca len málokedy zaujme reklamou na svoje výrobky tak, ako s novinkou pod názvom CarKit CK-200. Ide o špičkové handsfree Bluetooth do automobilu, ktoré veľmi efektne predvádza v krátkej reklame známy šampión WRC Juha Kankkunen. Hoci je veľmi subjektívne hodnotiť toto video, resp. video reklamu, na najnovší produkt Nokie, jedno je isté. Za pár dní, odkedy je video dostupné cez server YouTube.com, ho videlo až 20 tisíc užívateľov. Video si môžete pozrieť aj vy kliknutím na YouTube okno pod článkom. Ale povedzme si radšej o samotnom Bluetooth handsfree. Dôležitým faktom je, že sa nejedná o mono slúchadlo do ucha, ale o polo-zabudovanú jednotku v automobile.

Multipoint na palube

Dvojdielna sada obsahuje časť s displejom a reproduktor s mikrofónom. Výhodou novinky je aj možnosť pripojenia k dvom telefónom súčasne. To by mal byť základ každého Bluetooth handsfree. Bežná prax je predsa aj na Slovensku mať aspoň dva telefóny. V automobile je to potom problém. Najnovšie systémy túto funkciu ponúkajú, no nie všetky klasické handsfree do ucha. Na veľkom, 2,5-palcovom displeji okrem mena alebo telefónneho čísla vidíte aj prijatú SMS správu, ktorú vám telefón Nokia vie prečítať aj do reproduktorov automobilu. Na ovládanie slúži maličké diaľkové ovládanie pripevniteľné na volant. Systém CK-200 obsahuje aj DSP, pre omnoho kvalitnejšie podanie zvuku. Novinka by sa mala na trhu objaviť v priebehu leta za cenu okolo 180,00 €.

Nokia CK-200

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.