Reklama

Nokia C3 Touch and Type: dotykový displej a klávesnica (2.)

Dominik Fúsek

Nokia po modeli X3 Touch and Type (Nokia X3 Touch and Type: prerod starého na nový?) predstavuje druhý model s dotykovým displejom, alfanumerickou klávesnicou a uzavretým operačným systémom S40 – model C3 Touch and Type. Čo zaujímavé prináša?

Nokia C3 Touch and Type
nokia.finesa.sk

Nokia C3 Touch and Type je o niečo väčšia ako spomínaný model X3 Touch and Type. Jej rozmery sú ale stále prijateľné (111 x 48 x 11 mm), pričom hmotnosť taktiež o niečo stúpla – 100 g. Konštrukcia novinky je na dnešnú dobu nezvyčajná – pod dotykovým rezistívnym displejom (uhlopriečka 2,4 palca, 240 x 320 b.) sa nachádza dvojica tlačidiel na ovládanie hovoru a klasická alfanumerická klávesnica. Na zadnej strane prístroja sa nachádza 5 Mpx fotoaparát s LED bleskom a autofókusom i záznamom VGA videa, no bez autofókusu. V pravej stene sa nachádzajú tlačidlá pre ovládanie hlasitosti, zamknutie klávesnice / displeja a spúšť fotoaparátu. Prítomné sú aj microUSB a 3,5 mm konektor.

 Nokia C3 Touch and Type
nokia.finesa.sk

Operačným systémom novinky je starý známy, uzavretý systém Series 40 šiestej edície. Nokia C3 Touch and Type si dobre rozumie s rýchlymi dátami – zvláda technológie HSDPA (do 10,2 Mbps), HSUPA (do 2 Mbps) aj dnes už „povinné“ Wi-Fi. Výpočet funkcií dopĺňa Bluetooth 2.1 a podpora kancelárskych dokumentov. GPS ale chýba. Pre beh aplikácií slúži 64 MB pamäť RAM, zo 128 MB ROM zostáva užívateľovi voľných 48 MB. Túto hodnotu je možné zvýšiť microSDHC pamäťovými kartami. O dostatočne dlhú výdrž sa postará priemerná 1 050 mAh batéria. Nokia C3 touch and type by sa mala na trh dostať do konca roka, cena zatiaľ nie je známa.

 Nokia C3 Touch and Type

 

nokia.finesa.skVšetky novinky Nokia kúpite na nokia.finesa.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.