Reklama

Nokia C3-01 dostala zlaté kryty a príliš výkonný procesor

Dominik Fúsek

Spomínate si na Nokiu C3-01 Touch and Type? Druhý polodotykový prístroj výrobcu sa zrejme nepredáva zle, keď sa fínska firma rozhodla použiť ho ako základ pre luxusný, ale stále dostupný model. Nokia C3-01 Gold Edition ponúka pozlátené kryty, keramickú klávesnicu a výkonný 1 GHz procesor. Načo taký výkonný? To by sme tiež radi vedeli.

Nokia C3-01 Gold Edition

Nokia nie je vo výrobe luxusných mobilov žiadnym nováčikom. V súčasnosti na Slovensku ponúka napríklad pozlátený smartfón Nokia Oro, ktorý stojí približne 1 000 €. Dnešná novinka bude o niečo lacnejšia, s cenovkou 260 € ju môžeme označiť ako dostupný luxus. Zmeny oproti pôvodnému modelu sa udiali predovšetkým vo vyhotovení. Variant Gold Edition bude mať kryty z 18-karátového zlata a keramickú klávesnicu. Oproti 150-eurovej Nokii C3 Touch and Type dostanete navyše aj 1 GHz procesor neznámeho typu. Fínsky výrobca sa zjavne v niektorých svojich postojoch otočil o 180 stupňov. Kým ostatní výrobcovia gigahertzové procesory používali štandardne, Nokia vo svojich high-endoch používala 680 MHz jednotky. Odrazu vidíme 1 GHz čip v mobile nižšej strednej triedy s uzavretým systémom. Jasné je, že tento krok v súčasnosti nemá rozumný podklad a vývojári nemajú žiadnu motiváciu pre takýto prístroj tvoriť náročné hry a aplikácie. Alebo Nokia chystá ďalšie prekvapenie?

Nokia C3-01 Gold Edition

V ostatnom sú si „obyčajná“ C3-01-tka i zlatá verzia zhodné. Uzavretý systém Nokia Series 40 je možné ovládať tak klávesnicou, ako i 2,4“ dotykovým QVGA displejom. Fíni ako poslední z veľkých výrobcov používajú menej citlivú tlakovú (rezistívnu) technológiu. Z konektivity okrem GPS nechýba nič, HSPA aj Wi-Fi sú prítomné. 5 Mpx fotoaparát s LED bleskom a VGA videom zasa postráda autofókus. 1 050 mAh batéria má teoretickú výdrž 18 dní. Novinka by sa mala objaviť aj na našom trhu, podľa všetkého to bude veľmi skoro.

qNokia C3-01 Gold Edition

Zdroj a foto: fony.sk, hitechreview.com, Nokia

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.