Reklama

Nokia 603 prináša (takmer) plnú výbavu za fajn cenu

Dominik Fúsek

Na predstavenie prvých Nokií s operačným systémom Windows Phone Mango netrpezlivo čaká každý správny fanúšik mobilných technológií. Fínsky výrobca však skúša hranice našej trpezlivosti a predstavenie odkladá. Namiesto dosť možno revolučných zariadení sme sa dočkali iba smartfónu priemerného, hoci rozhodne nie na zahodenie.

Nokia 603

Nokia 603 presne vypĺňa medzeru medzi päťstovkami a sedemstovkami, respektíve ide o zväčšený variant modelu 600. Ten mal uhlopriečku 3,2 palca, novinka má solídnych 3,5“. Na rozdiel od Android konkurencie ale nejde o obyčajný TFT panel, Nokia 603 totiž dostala IPS displej, dokonca podporený technológiou ClearBlack. Rozlíšenie je pre niekoho malé, pre niekoho prekvapivo jemné – 640 x 360 bodov je pre Symbian klasika. Keď už je reč o systéme, samozrejme sa môžete spoľahnúť na najnovšiu verziu Belle. Výrobca prezentuje najmä možnosť vybaviť widgetmi a skratkami až 6 plôch, čo je síce pekné, ale taký Android to dokáže už roky. Bleskový chod systému bez akýchkoľvek váhaní zabezpečuje 1 GHz procesor. Škoda ho nevyužiť na kvalitnejšie hry, a tak niekoľko HD titulov dostanete už predinštalovaných. Okrem nich v Nokii 603 nájdete aj bezplatnú GPS navigáciu Nokia Mapy, prehliadač dokumentov či aplikácie pre sociálne siete.

Nokia 603

Žiaľ, v niektorých otázkach je Nokia nepoučiteľná. Hovoríme hlavne o chýbajúcom automatickom zaostrovaní 5 Mpx fotoaparátu. Výrobca zrejme chce motivovať zákazníkov k nákupu drahších modelov. Otázne je, koľkí si takto nechajú diktovať a radšej neprejdú ku konkurencii. Aspoň že Nokia 603 nahrá 720p video pri 30 fps. Zaujímavosťou skôr do budúcna je NFC čip. Tešiť sa môžeme aj na príjemnú cenu – iba 240 €. Novinka tak bude správnou voľbou pre ľudí, ktorým nebude chýbať autofókus a na voľbe operačného systému im príliš nezáleží. Zaujať môže aj viacerými farebnými variantmi.

Nokia 603

Zdroj a foto: fony.sk, hitechreview.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.