Reklama

Nokia 5250: jednoduchý dotykáč za nízku cenu

Števo Porubský

Nokia 5250 je telefón zameraný na hudbu, ktorý je určený tým, ktorí hľadajú moderný viacúčelový telefón ponúkajúci skvelý pomer ceny a výkonu.“ Tak znie výňatok z tlačovej správy spoločnosti Nokia. Ešte je vám niečo nejasné? Tak ešte raz…

 Nokia 5250

Novinka s rozmermi 105 x 50 x 14 mm a hmotnosťou 106 gramov nepatrí medzi najmenšie dotykáče na trhu. Rovnako ani výbava tvorená napríklad 2,8-palcovým displejom s rozlíšením 360 x 640 bodov nie je ničím novým. Až zastaraným by sa mohol označiť len 2 Mpx fotoaparát s QVGA videami. Veľkou škodou je absencia UMTS/HSPA sietí. Napríklad model X3 Touch and Type (Nokia X3 Touch and Type: prerod starého na nový?) HSPA má. Maximum tohto modelu je tak len GPRS/EDGE. Ďalším nedostatkom prakticky smartfónu je absencia Wi-Fi. Našťastie Bluetooth tu nájdete.

 Nokia 5250

Nová 5250-ka pracuje na operačnom systéme Symbian^1 (Symbian S60 5th Edition). Ten si ukrojil časť RAM a tak vám ostáva 51 MB voľného priestoru. Vylepšiť sa dá pomocou microSDHC kariet do 16 GB. U Nokii sa stáva samozrejmosťou microUSB konektor, ktorý nechýba ani tu. Nechýba ani audio a video prehrávač či FM rádio s RDS. O dostatok „šťavy“ sa bude starať pomerne výkonná 1 000 mAh Li-Ion batéria, ktorá vraj zvládane až 24 hodín prehrávania hudby. Cena novinky by mala byť okolo 140 € a na trhu sa objaví v poslednom štvrťroku tohto roka.

Nokia 5250

nokia.finesa.skVšetky novinky Nokia kúpite na nokia.finesa.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.