Reklama

Nokia 2.3 s umelou inteligenciou a 2-dňovou výdržou batérie

Zdroj | HMD Global
Richard Pliešovský
Zdroj | HMD Global
Zdroj | HMD Global

Spoločnosť HMD Global predstavila novú generáciu vstupného modelu Nokia 2. Ako už býva dobrý zvykom, ani tento telefón netrpí núdzou o viaceré technológie, ktoré sa pred pár rokmi s veľkou slávou nasadzovali do prémiových modelov.

Zdroj | HMD Global

Novinka má jednoduchý dizajn s telom vyrobeným z plastu. Na prednej strane je 6,2-palcový HD displej s pomerom strán 19 : 9 s výrezom pre fotoaparát a pomerne hrubým rámikom.

Zdroj | HMD Global

Zadný fotoaparát je duálny, hlavný modul má rozlíšenie 13 Mpx so svetelnosťou f/2,2, druhý je 2 Mpx snímač hĺbky. Selfie fotoaparát má rozlíšenie 5 Mpx, f/2,4 a podporuje odomykanie tvárou. Nokia 2.3 má funkciu Recommended Shot, ktorá vám pomôže vybrať najlepší obrázok. Táto funkcia automaticky zachytí alternatívne obrázky pred a po stlačení spúšte a navrhne najlepší. Aj ďalšie funkcie spolupracujú s rozhraním AI, napríklad režim Portrét či fotografovanie pri slabom osvetlení a v noci.

Zdroj | HMD Global

Umelá inteligencia výrazne pomáha pri výdrži na jedno nabitie. Technológia adaptívnej batérie s kapacitou 4 000 mAh vydrží až dva dni prevádzky.

Zdroj | HMD Global

Nokia 2.3 má samostatné tlačidlo na vyvolanie hlasového asistenta Google, je vybavená duálnou SIM, Wi-Fi 4, Bluetooth 5.0, microUSB portom, 3,5 mm audio konektorom a dokonca FM rádiom.

Pozrite si

Nokia 2.2 za 99 € ponúkne odomykanie tvárou i čistý Android Pie

Smartfón beží beží na čipsete MediaTek Helio A22 s 2 GB RAM a 32 GB vnútornou pamäťou rozšíriteľnou pomocou microSD karty. Nokia 2.3 je certifikovaný Android One. Výrobca sľubuje 2 roky aktualizácií pre Android a 3 roky mesačných aktualizácií zabezpečenia. Zariadenie je pripravené pre Android 10, dodáva sa so starším Android 9. Nechýba GPS / AGPS + GLONASS + Beidou, naopak NFC tu nenájdete.

Zdroj | HMD Global

Telefón bude k dispozícii od polovice decembra v troch farbách: modrozelená, piesková a drevené uhlie. Jeho cena je ľudových 109 eur, pri nej mu dokážme odpustiť aj zastaralé Wi-Fi (802.11n).

Zdroj | HMD Global

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.