Reklama

Nix Mini Color Sensor vám umožní identifikovať farby v reálnom svete

Zdroj | Nix Sensor
Stanislav Vinc
Zdroj | Nix Sensor
Zdroj | Nix Sensor

Identifikácia farebných odtieňov je v grafických programoch otázkou jedného kliku myšou. V reálnom svete to už však také jednoduché nie je. Riešenie ponúka šikovný gadget Nix Mini Color Sensor V2.

S komplikáciami pri hľadaní správneho odtieňu farby sa stretol snáď už každý, kto niekedy premaľovával stenu, ktorú potreboval zladiť s farbou inej steny, či s farbou konkrétneho prvku v miestnosti. Presne na takéto situácie je určený tento malý gadget, ktorý funguje ako kvapkadlo v grafických programoch.

Nix Mini Color Sensor dokáže po priložení na akýkoľvek povrch identifikovať 100-tisíc odtieňov farieb. Tie vám zobrazí a uloží do aplikácie Nix Digital, alebo vám ju priamo pomôže spárovať s inou farbou v aplikácii Nix Paints. Obe aplikácie sú dostupné pre smartfóny s operačným systémom Android aj iOS.

Zdroj | Nix Sensor

Zistenú farbu dokážu tieto aplikácie interpretovať v ich oficiálnych názvoch, ale aj v praktickejších formátoch sRGB HEX, CMYK alebo LAB. Tieto kódy je samozrejme možné jednoducho kopírovať alebo prepísať do grafických programov, vďaka čomu nehrozí, že by došlo k nesúladu farieb.

Zdroj | Nix Sensor

Senzor dokáže na jedno nabitie oskenovať viac ako 3-tisíc farieb a podľa výrobcu má najmä v pracovnom prostredí zaujať aj vysokou odolnosťou voči nárazom. Za pozornosť stojí aj fakt, že oproti mnohým iným zariadeniam si jeho použitie nevyžaduje ani úvodnú kalibráciu. O tú sa postaral už samotný výrobca.

Zdroj | Nix Sensor

Nix Mini Color Sensor si môžete objednať priamo z webovej stránky výrobcu za cenu 115 €, pričom za sprievodné mobilné aplikácie už nemusíte platiť nič navyše. Samozrejme, pri tejto cene nejde o gadget na jedno použitie, ale skôr o doplnok pre maliarov, grafických dizajnérov alebo aj domácich kutilov, ktorí potrebujú takýmto spôsobom identifikovať farby pravidelne.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.