Reklama

Nissan Townstar Evalia - konečne dostupný elektromobil pre rodiny?

Zdroj | Nissan
Richard Pliešovský
Zdroj | Nissan
Zdroj | Nissan

Nissan Townstar sa pôvodne predával ako ľahká elektrická dodávka, teraz prichádza ako verzia v 5 a 7-miestnej verzii určenej na prepravu pasažierov.

Zdá sa, že automobilka ponechala pôvodné parametre dodávky, pribudli len sedačky, modulárne prvky výbavy a zmenila sa jej cieľová skupina.

Z pohľadu pohonu je možné voliť medzi benzínovým motorom a 100 % elektrickým agregátom. 1,3 l benzínový motor má výkon 95,6 kW (130 k). Elektrická verzia má 90 kW (122 k) motor s krútiacim momentom 245 Nm. Poháňa ho 45 kWh batéria, ktorá zabezpečí dojazd do 265 km (WLTP).

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Nissan

Batériu nabijete striedavým prúdom s výkonom 22 kW, alebo jednosmerným s výkonom 80 kW. Rýchlonabíjanie z 15 % na 80 % to zvládne za 37 minút. V prípade 22 kW AC nabíjania so bude trvať 90 minút.

Nissan Townstar Evalia má viacero asistenčných systémov a bezpečnostných prvkov. Spomenúť môžeme núdzové brzdenie s rozpoznávaním chodcov a cyklistov, systém sledovania mŕtveho uhlu, udržiavania v jazdnom pruhu, varovanie pred únavou vodiča, predné a zadné parkovacie senzory, e-Call. V štandardnej výbave sa nachádza Around View Monitor, ten využíva vonkajšie kamery na reprodukciu 360° pohľadu na vozidlo zhora na centrálnom displeji infotainmentu.

Zdroj | Nissan

Zadné sedadlá sa dajú nielen sklopiť, ale aj úplne vybrať, čo príde vhod pri preprave objemných predmetov. V tomto prípade získajú motoristi 3 750 l.

Presné ceny zatiaľ nepoznáme, no ak sa pozrieme na úžitkovú verziu, vidíme, že cena začínala na 43 000 €, čiže treba rátať, že bude ešte o niečo vyššia. Na Nissan Townstar Evalia sa vzťahuje záruka 5 rokov, resp. 160 000 km a záruka 8 rokov/160 000 km na batériu 100 % elektrickej verzie.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.