Reklama

Nissan IMQ - takto budú vyzerať crossovery o pár rokov

Zdroj | Nissan
Michal Spiegel
Zdroj | Nissan
Zdroj | Nissan

Automobilka Nissan nás na salóne v Ženeve prekvapila novým futuristickým konceptom Nissan IMQ. Takto by podľa nej mali vyzerať crossovery budúcnosti.

Ide už o tretí koncept zo série IM, ktorá je skratkou pre inteligentnú mobilitu. Po IMx a IMs je IMQ prvým hybridom, ktorý využíva technológiu Nissan e-Power. Prvé dva modely boli plne-elektrické.

Zdroj | Nissan
Pozrite si

Nissan IMs – luxusný elektrický sedan iba pre troch?

Nissan e-Power funguje na princípe pohonu všetkých štyroch kolies pomocou elektrických motorov, ktoré sú nabíjané pomocou 1,5-litrového naftového motora. Výkon vozidla je 335 koní.

Dizajnovo vyzerá auto skutočne futuristicky, o čo sa postarala najmä masívna predná maska a štýlové hranaté prvky. Moderný dizajn dopĺňajú veľké 22″ kolesá.

Zdroj | Nissan

Čo sa týka interiéru, Nissan IMQ sa nemá za čo hanbiť. Centrálnu časť tvorí 33″ digitálny displej, ktorý premieta hlavné informácie priamo pred vodiča. Nad týmto displejom sa nachádza menší displej, ktorý slúži pre virtuálneho asistenta, ktorý bude schopný prevziať kontrolu nad vozidlom.

Bočné dvere sa otvárajú opačne, čím vzniká dojem vstupnej brány do auta, ktoré je vo vnútri koncipované ako pohodlná obývačka. Jednotlivé miesta sú oddelené stredovou doskou, ktorá sa elegantne tiahne cez celý interiér vozidla.

Zdroj | Nissan
Pozrite si

Nissan IMx ukazuje budúcnosť (elektro)mobility

Dizajn Nissan IMQ kombinuje tradičné a moderné japonské elementy a ukazuje, čoho budú budúce crossovery schopné, keď budú poháňané technológiou Nissan Inteligent Mobility„, vyjadril sa Alfonso Albaisa, dizajnový šéf Nissanu.

Ďalšou integrovanou technológiou je Invisible-to-Visible, ktorá využíva okolité informácie a premieta ich vodičovi pomocou rozšírenej reality. Nechýba ProPilot jazdný asistent a tiež virtuálny avatar, ktorý by mal vodičom robiť spoločnosť. Znie to ako zo sci-fi filmu.

Ide samozrejme o koncept, ktorého sa možno nikdy nedočkáme, no aspoň máme možnosť vidieť, ako si Nissan predstavuje budúcnosť automobilov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.