Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

NIO EVE - auto budúcnosti môžeme očakávať už o tri roky

NIO EVE - auto budúcnosti môžeme očakávať už o tri roky
Zdroj | Nio
Michal Spiegel
NIO EVE - auto budúcnosti môžeme očakávať už o tri roky
Zdroj | Nio
Zdroj | Nio

Čínska spoločnosť NIO pracuje na niečom skutočne krásnom. Ide o koncept autonómneho vozu NIO EVE, ktorý v sebe spája nádherný dizajn a technológie budúcnosti.

Pozrite si

Aké najbláznivejšie autá budúcnosti sa ukázali v Ženeve?

Dojazd tohto unikátneho automobilu by mal byť neuveriteľných 965 kilometrov na jedno nabitie! Samotné nabíjanie by malo prebiehať bezdrôtovo s tým, že stačí 10 minútové nabitie, aby auto išlo 320 kilometrov. Tomu vravíme ekologická a efektívna budúcnosť.

Samotný interiér je zameraný na pohodlie a najnovšie technológie. Okrem oddychovania na rozkladacích sedadlách, by vám auto NIO EVE malo ponúknuť aj dostatok konektivity, či už v podobe možnosti nabíjania svojich zariadení, tak aj bezdrôtových technológií.

Strecha automobilu by mala byť priehľadná s možnosťou pozorovať oblohu a na priehľadných plochách sa bude zobrazovať informácia o okolitom prostredí. V noci vám na sklo bude zabudovaný systém dokonca premietať súhvezdia s reálnou polohou. Automobil má v interiéri zabudované aj malé šikovné konferenčné stolíky.

Zdroj | Nio

Medzi sedadlami by sa mal nachádzať skrytý ovládač, ktorým si môže pasažier prispôsobovať okolie podľa seba. Či už ide o hudbu, sedadlo alebo iné funkcie, všetko sa dá ovládať cez interaktívne tlačidlo.

Z ďalších technológií, v prednej časti nájdete interaktívny displej, ktorý však je priehľadný, takže môžete aj sledovať situáciu pred vami na ceste, čím sa zvyšuje aj bezpečnosť. NIO EVE má tiež senzory, ktoré snímajú autá okolo vás a v prípade potreby by malo vedieť auto zareagovať na hroziace nebezpečenstvo.

NIO EVE disponuje aj zabudovanou umelou inteligenciou, ktorá sa volá NOMI a ktorou sa dá ovládať vozidlo. NOMI zároveň sleduje vaše návyky a učí sa tak zlepšovať na základe vašich potrieb. Okrem autonómneho režimu, auto podporuje aj manuálne riadenie.

Pozrite si

NIO EP9 – elektrický hyperšport s 1 360 koňmi pod kapotou

Zdroj | Nio

Ako už nadpis článku naznačuje, autori projektu plánujú vypustiť toto auto na cestu už v roku 2020. Uvidíme teda, či sa im to podarí. Aj keď sa jedná o koncept, vývojári predostreli ambiciózne myšlienky, ktoré veríme, že dotiahnu do konca.

Zdroj