Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Auto
  • 2 min.
  • 22.12.2017

NIO ES8 - elektromobil z Číny, ktorý je o polovicu lacnejší ako Tesla

NIO ES8 - elektromobil z Číny, ktorý je o polovicu lacnejší ako Tesla
Zdroj | NIO
Michal Spiegel
NIO ES8 - elektromobil z Číny, ktorý je o polovicu lacnejší ako Tesla
Zdroj | NIO
Zdroj | NIO

Čínska automobilka NIO oficiálne predstavila svoje elektrické auto NIO ES8. Pôjde o SUV s dojazdom 355 kilometrov, ktoré sa začne vyrábať už budúci rok.

Zdroj | NIO

Cena za tento kúsok je 448 000 jüanov, čo je v prepočte približne 57 000 eur. To je viac ako o polovicu menej než sa predáva Tesla Model X.

Po dizajnovej stránke vozidlo vôbec nevyzerá zle. Priestranný interiér by sa mal postarať o vysokú mieru komfortu. Vo vnútri nájdete miesto pre 7 ľudí. Na centrálnej konzole nájdeme bezdrôtovú kontaktnú nabíjaciu plochu pre smartfóny. Na palubnej doske navyše nájdete head-up displej.

NIO ES8 má dva motory, ktoré kombinovane majú výkon až 480 kW alebo 644 koní. Zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov na hodinu trvá iba 4,4 sekundy.

Zdroj | NIO
Pozrite si

NIO EP9 – elektrický hyperšport s 1 360 koňmi pod kapotou

Z ďalších funkcií disponuje auto asistenčným systémom NIO Pilot a tiež čipom Mobileye EyeQ4, za ktorého vývojom stojí izraelská spoločnosť. NIO ES8 bude mať 12 ultrazvukových senzorov, 5 kamier a 5 radarov.

Z bezpečnostných mechanizmov auto bude disponovať napríklad sledovaním jazdného pruhu alebo detekciou mŕtveho uhla. Nebudú chýbať online aktualizácie, ktoré budú pridávať nové funkcie na štýl Tesly.

Ďalšou technológiou je asistent s umelou inteligenciou NOMU, ktorý bude s vami komunikovať aj hlasovo, dúfame, že nie len po čínsky.

Zdroj | NIO
Pozrite si

NIO EVE – auto budúcnosti môžeme očakávať už o tri roky

Čo sa týka batérie, spoločnosť NIO vsadila na rýchlu výmenu batérií, ktoré sa budú dať vymeniť za 3 minúty. NIO plánuje po celej krajine vybudovať 1 100 staníc na výmenu batérii do roku 2020.

Záujemcovia si tiež môžu zaplatiť predplatné na batérie, to znamená, že dostanú služby aktualizácie batérií, garanciu kvality, cestnú asistenciu v prípade núdze a ďalšie služby.

NIO ES8 sa bude dať nabíjať aj doma cez klasickú domácu sieť. NIO tiež spomína špeciálne concierge nabíjanie, ktoré dokáže v priebehu 10 minút nabiť vozidlo na dojazd 100 kilometrov.

Uvidíme, čo si pre nás táto čínska spoločnosť pripraví. Za jej úspechom stojí podpora takých mien ako Tencent či Baidu.

Zdroj