Reklama

Nintendo Wii U: opäť revolučný ovládač

Dominik Fúsek

Tento týždeň bol sviatkom všetkých hráčov. Na výstave E3 2011 bolo totiž predstavené množstvo zaujímavých noviniek, medzi nimi aj nová herná konzola od spoločnosti Nintendo. Samozrejme došlo k nárastu výkonu, avšak tým najzaujímavejším je nový multifunkčný ovládač.

Nintendo Wii U

Nintendo Wii U pozostáva z dvoch častí – samotnej konzoly a nového bezdrôtového ovládača. Výrobca viac-menej tají, aký hardvér novú konzolu poháňa, avšak je známe, že jeho AMD Radeon HD grafika zvládne bez problémov spracovať Full HD video. To si užijete hlavne na väčšom televízori cez HDMI kábel, nechýba však ani S-video, kompozitné a komponentné rozhranie. Hlavným médiom budú špeciálne optické disky kapacity 25 GB, novinka však disponuje aj 8 GB Flash pamäťou. Tá je rozšíriteľná SD kartami a USB diskami, ktoré môžete pripojiť do jedného zo štyroch portov.

Nintendo Wii U

Najzaujímavejšou časťou novinky je ale bezdrôtový ovládač. V podstate ide o tablet s 6,2-palcovým dotykovým displejom doplneným o herné tlačidlá. Ovládač disponuje aj stylusom, akcelerometrom a gyroskopom, novú konzolu tak môžete ovládať množstvom spôsobov. Navyše je kompatibilná s predchodcom, a to po stránke softvéru, ale aj príslušenstva. Výrobca poctivo popracoval aj na softvéri. Teraz nehovoríme o HD hrách, ale o spolupráci medzi displejom tabletu a televízoru. Ako môžete vidieť v traileri, kooperácia prebieha vo viacerých režimoch. Na oboch môže byť zobrazovaný rovnaký obraz, ovládač môže televízor dopĺňať o ovládacie prostriedky, dokonca môžete prepnúť na TV vysielanie a hrať len na ovládači. Vďaka integrovanej webkamere, mikrofónu a reproduktorom ovládač poslúži aj na stále populárnejšie videohovory. Na trh sa novinka dostane niekedy v budúcom roku, cena zatiaľ nie je známa.

Nintendo Wii U

Foto: likecool.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.