Reklama

Nikon NIKKOR nové objektívy: 16–35 mm f/4G ED VR a 24 mm f/1.4G ED

Roman Calík

Nikon už čoskoro do predaja uvedie ultra širokouhlý zoomový objektív s funkciou VR pre fotoaparáty formátu FX a taktiež špičkový svetelný objektív pre profesionálne reportáže a fotografovanie krajiny.

Nikon zareagoval na požiadavky fotoreportérov a predstavil špičkový objektív AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED bez kompromisov, ktorý disponuje optickou konštrukciou poskytujúcou vylepšenú obrazovú kvalitu s minimálnym skreslením a vynikajúcou ostrosťou po okraje obrazového poľa, najmä pri nižších clonových číslach. Nový optický systém kombinuje prvky s exkluzívnou antireflexnou vrstvou tvorenou nanokryštálmi, sklo s extrémne nízkym rozptylom a asférické prvky, vďaka čomu poskytuje kvalitné a kontrastné snímky s minimálnym skreslením a aberáciou. Svetelnosť f/1,4 a kruhová clona s deviatimi lamelami prispievajú k vytváraniu snímok s ohromujúcim bokehom. Objektív sa môže pochváliť ultrazvukovým motorom automatického zaostrovania a je vďaka rozsiahlemu využitiu horčíka v jeho konštrukcii, utesneniu voči poveternostným vplyvom a prachu, vrátane miesta okolo bajonetu, veľmi odolný. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť je 0,25 m a min. svetelnosť 1/16. Na Slovensku bude objektív s hmotnosťou cca. 620 gramov dostupný od 19. marca 2010 a to za 1 990 €.

Nikon AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED

Ak hľadáte cenovo dostupnejší objektív pre fotografovanie s fotoaparátmi vo formáte FX, ako je napríklad model Nikon D700, potom upriamte pozornosť na objektív AF-S NIKKOR 16–35 mm f/4 G ED VR, ktorý je prvým ultra širokouhlým zoomovým objektívom s technológiou stabilizácie obrazu na svete a poskytuje schopnosť snímať pri rýchlostiach uzávierky až o štyri kroky pomalšími. Použitie VR dopĺňa maximálnu svetelnosť f/4 pri snímaní s nízkou hladinou osvetlenia. Optická konštrukcia nového objektívu sa vyznačuje antireflexnou vrstvou tvorenou nanokryštálmi, dvomi sklenenými prvkami ED a tromi asférickými sklenenými prvkami pre minimalizáciu skreslenia a aberácie, dokonca aj pri použití nižších clonových čísel. Systém VR II a ultrazvukový motor prinášajú tichú prevádzku a kruhová clona s deviatimi lamelami vytvára nádherné vykreslenie rozostreného pozadia (bokeh). Dostupný bude už 19. februára 2010 za 1 099 €.

Nikon AF-S NIKKOR 16–35 mm f/4 G ED VR

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.