Reklama

Nikon NF-300i: fotorámik s Androidom a 2D-3D konverziou?

Dominik Fúsek

Ako ste sa mohli dozvedieť nielen z témy v aktuálnom B&T, operačný systém Android od spoločnosti Google sa dostáva stále do ďalších a ďalších zariadení. Po prvých televízoroch a Blu-ray prehrávači (Sony Internet TV: Prvá lastovička s Google TV) prišli na rad digitálne fotorámiky. Nikon NF-300i však neponúka len otvorený operačný systém, i keď aj to je veľký pokrok. Ďalším lákadlom je podpora zobrazovania 3D obrázkov a videí, pričom nepotrebujete žiadne okuliare. Určite zaujme aj konverzia 2D obrazu do 3D, tá ale má jeden háčik.

Nikon NF-300i

Mohlo by sa zdať, že žiadna revolúcia na poli digitálnych fotorámikov nie je možná. Opak je však pravdou. Po výrobkoch Sony s podporou prehrávania Full HD videa (Sony S-Frame: digitálne fotorámiky s HD videom!) je ďalším priekopníkom Nikon. Nielenže modelom NF-300i prináša do tohto segmentu otvorený operačný systém, ale pochváliť sa môže aj podporou stále populárnejšej technológie 3D zobrazovania.

Nikon NF-300i

Ale po poriadku: základnou črtou NF-300i je 7,2 palcový displej s rozlíšením 800 x 600 bodov a spomínanou podporou 3D. Trojrozmerný obraz si môžete pozerať zo vzdialenosti maximálne 1 metra a nebudete potrebovať žiadne okuliare. S tým súvisí aj možnosť konverzie „nudných“ 2D obrázkov do 3D. Tá ale bohužiaľ prebieha prostredníctvom on-line služby a je podmienená mesačným poplatkom vo výške približne 20 €. Použiteľnosť zariadenia rapídne zvyšuje prítomný operačný systém Android vo verzii 2.1. Ten je ale známy naviazanosťou na internet, preto výrobca vybavil novinku aj Ethernet konektorom a technológiou Wi-Fi. Cena a dostupnosť novinky v Európe zostávajú neznáme.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.