Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nikon má konečne svoj prvý odolný kompakt

Nikon má konečne svoj prvý odolný kompakt
Števo Porubský
Nikon má konečne svoj prvý odolný kompakt

Nikon spolu s prepracovaným profi kompaktom S7100 (Nikon CoolPix P7100 je o niečo lepší a prepracovanejší, ako predchodca) predstavil do rodiny CoolPix aj úplne nový kompaktný fotoaparát s odolným telom označený QW – All Weather. Novinka má pomerne bohatú výbavu a primeranú cenu.

 Nikon CoolPix AW100

Nikon CoolPix AW100 je prvým zástupcom japonského výrobcu, ktorý ponúka odolné telo a GPS modul. Novinka je schopná prežiť pád z výšky 1,5 m, mráz do teploty -10°C a potápanie do hĺbky 10 metrov. Samozrejme prežije i viac, ale to už výrobca neodporúča. Druhou veľmi podstatnou novinkou u Nikonu je integrovanie GPS modulu a elektronického kompasu, ktoré zabezpečia ukladanie polohy do EXIF dát snímok a videí. Elektronický kompas pomôže aj v prípade, že sa stratíte. Sever nájdete vždy, navigovanie však nečakajte. Inak je nový CoolPix bežným kompaktom. Základ tvorí CMOS snímač s rozlíšením 16 Mpx a procesor EXPEED C2, zapuzdrený objektív NIKKOR ponúkne 5-násobný optický zoom.

 Nikon CoolPix AW100

Samozrejmosťou je plná automatika, ktorú výrobca doplnil o možnosť ovládania pohybom. Po stlačení tlačidla Action-Control môžete nastaviť fotoaparát a zachytiť snímku jednou rukou: tlačidlo aktivuje režim, v ktorom možno nastavenia fotoaparátu meniť jednoducho pokývaním fotoaparátu dopredu a dozadu, takže na svahu môžete fotografovať bez toho, aby ste si zložili rukavice. Nechýba ani Full HD (intrerpolované) video so stereo zvukom a 30 fps. Využiť môžete i nahrávania zrýchlených alebo spomalených filmov, no v rozlíšení pravdepodobne VGA. Majiteľov poteší i funkcia Jednoduchá panoráma pre snímanie 180° alebo 360° panoramatických fotografií. Hľadáčikom je 3-palcový dotykový displej s rozlíšením 460 tisíc bodov. Novinka ma mimochodom rozmery 110 x 65 x 23 mm a hmotnosť okolo 170 gramov. Na našom trhu sa objaví v čiernej, oranžovej a kamufláž farbe za odporúčaú cenu 229 € v priebehu jesene.

 Nikon CoolPix AW100

Foto: Nikon