Reklama

Nikon má konečne svoj prvý odolný kompakt

Števo Porubský

Nikon spolu s prepracovaným profi kompaktom S7100 (Nikon CoolPix P7100 je o niečo lepší a prepracovanejší, ako predchodca) predstavil do rodiny CoolPix aj úplne nový kompaktný fotoaparát s odolným telom označený QW – All Weather. Novinka má pomerne bohatú výbavu a primeranú cenu.

 Nikon CoolPix AW100

Nikon CoolPix AW100 je prvým zástupcom japonského výrobcu, ktorý ponúka odolné telo a GPS modul. Novinka je schopná prežiť pád z výšky 1,5 m, mráz do teploty -10°C a potápanie do hĺbky 10 metrov. Samozrejme prežije i viac, ale to už výrobca neodporúča. Druhou veľmi podstatnou novinkou u Nikonu je integrovanie GPS modulu a elektronického kompasu, ktoré zabezpečia ukladanie polohy do EXIF dát snímok a videí. Elektronický kompas pomôže aj v prípade, že sa stratíte. Sever nájdete vždy, navigovanie však nečakajte. Inak je nový CoolPix bežným kompaktom. Základ tvorí CMOS snímač s rozlíšením 16 Mpx a procesor EXPEED C2, zapuzdrený objektív NIKKOR ponúkne 5-násobný optický zoom.

 Nikon CoolPix AW100

Samozrejmosťou je plná automatika, ktorú výrobca doplnil o možnosť ovládania pohybom. Po stlačení tlačidla Action-Control môžete nastaviť fotoaparát a zachytiť snímku jednou rukou: tlačidlo aktivuje režim, v ktorom možno nastavenia fotoaparátu meniť jednoducho pokývaním fotoaparátu dopredu a dozadu, takže na svahu môžete fotografovať bez toho, aby ste si zložili rukavice. Nechýba ani Full HD (intrerpolované) video so stereo zvukom a 30 fps. Využiť môžete i nahrávania zrýchlených alebo spomalených filmov, no v rozlíšení pravdepodobne VGA. Majiteľov poteší i funkcia Jednoduchá panoráma pre snímanie 180° alebo 360° panoramatických fotografií. Hľadáčikom je 3-palcový dotykový displej s rozlíšením 460 tisíc bodov. Novinka ma mimochodom rozmery 110 x 65 x 23 mm a hmotnosť okolo 170 gramov. Na našom trhu sa objaví v čiernej, oranžovej a kamufláž farbe za odporúčaú cenu 229 € v priebehu jesene.

 Nikon CoolPix AW100

Foto: Nikon

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.