Reklama

Nikon D3100: Najľahšia a najjednoduchšia zrkadlovka Nikonu

Roman Calík

Amatérske zrkadlovky majú silného konkurenta. Nikon totiž vylepšil svoj model D3000, ktorému pridal nielen funkcie pre začiatočníkov, ale i Full HD nahrávanie.

Nikon D3100

Kto sa chce zahrať na skutočného fotografa a vruke pritom držať „poriadnu“ zrkadlovku, nemal by si nechať újsť nový Nikon D3100. Ten totiž amatérovi ponúkne doslova rajské funkcie. Najväčsím prínosom by mal byť pre fotoamatéra vylepšený režim sprievodcu známeho už z D3000-ky, ktorý navyše zobrazuje aj ukážky snímok, ktoré môžete dosiahnuť pri určitom nastavení, napríklad pri zmene času uzávierky alebo clony. Tiež poteší živý náhľad s automatickým výberom motívov, ktorý vyberie režim zodpovedajúci aktuálnym podmienkam pri snímaní. Systém rozpoznania scény zase ponúkne ostré snímky prostredníctvom analýzy scény a optimalizácie nastavení fotoaparátu tesne pred otvorením uzávierky. Vďaka režimu nepretržitého automatického zaostrovania (AF-F) sú zase objekty stále zaostrené aj bez stlačenia spúšte. Je to vôbec zrkadlovka, alebo veľký kompakt?

Nikon D3100

Rozhodne s D3100-kou sa budete cítiť ako s pravou zrkadlovkou. Ponúkne vám výmenné objektívy, ale i nastavenie ISO až do hodnoty 12 800. Samozrejmosťou sú manuálne nastavenia, s ktorými po správnom skúšaní a učení sa, môžete automatické režimy poslať do úzadia. V Nikone D3100 je použitý 14,2-megapixlový obrazový snímač CMOS formátu DX a nový systém na spracovanie obrazu EXPEED 2. Novinkou je i funkcia D-Movie, vďaka ktorej môžete zaznamenávať Full HD videosekvencie. Dokonca je možná aj ich jednoduchá úprava priamo v zrkadlovke. Okrem videí si môžete užívať aj retušovanie fotografií, efekty filtra a korekciu efektu červených očí. Otázne je, či monitor počítača nie je na takéto úpravy stále vhodnejší.

Nikon D3100

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.