Reklama

Nikon COOLPIX S9300: poriadne sťaženie pri rozhodovaní

Števo Porubský

Nikon dávnejšie ukázal najvyšší model série S, teda kompaktov pre bežných spotrebiteľov, no v týchto dňoch prichádza na náš trh. Výborne vybavený kúsok určite sťaží rozhodovanie pri výbere u konkurencie. Novinka ponúkne všetko, čo má dobrý kompakt mať. BSI CMOS senzor, Full HD video, GPS modul, HDR či množstvo doplnkových funkcií.

 Nikon COOLPIX S9300

Nikon COOLPIX S9300 je tohtoročným top modelom série COOLPIX S (S ako Style), kompaktov pre bežných spotrebiteľov, ktoré ale určite zaujmú i náročnejších zákazníkov. Telo novinky je pomerne malé – 108,7 x 62,3 x 30,6 mm, hmotnosť dosahuje 215 gramov. Ak sa na novinku zahľadíte bližšie, možno aj vám trošku pripomenie konkurenčný PowerShot S100 od Canonu. Decentný dizajn, ostré rysy doplnené zaoblenými hranami… Či? Za NIKKOR objektívom sa skrýva BSI CMOS senzor s 16,1 Mpx, ktorý okrem iného dokáže pracovať s hodnotou ISO len do 3 200. Objektív NIKKOR je tiež zaujímavý optickou stabilizáciou a 18-násobným optickým zoomom, ktorý začína na 25 mm. Škoda slabšej svetelnosti f/3,5 – f/5,9.

 Nikon COOLPIX S9300

Hľadáčikom je ako inak LCD displej, tento ponúka klasické 3-palce a rozlíšenie príjemných 921 tisíc bodov, teda po slovensky VGA. Chýba však možnosť vyklápania do strán či aspoň horizontálne. Okrem iného v novinke nájdete i plnú automatiku, scénické režimy, efekty, PSAM režimy či vychytávky ako HDR či 3D fotografie. RAW formát nehľadajte. Samozrejmosťou je aj Full HD video pri 30 fps v MP4 AVC formáte, ale i vysokorýchlostné snímanie pri 120 fps v rozlíšení VGA. Zaujímavé je aj kontinuálne snímanie (7 fps, max 120 fps – VGA), ale i časozberné snímanie. Nechýba podpora SDXC pamäťoviek či HDMI a USB. Nikon COOLPIX S9300 je na trhu v štyroch farbách: červenej, striebornej, čiernej a modrej a svieti na ňom cenovka 299 €.

 Nikon COOLPIX S9300

Foto: Nikon

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.