Reklama

Nikon COOLPIX S9100: 18 násobný zoom a FullHD video v kompakte

Marek Šimunek

Spoločnosť Nikon rozšírila svoju radu COOLPIX o nový model S9100, ktorý v tele kompaktného fotoaparátu prináša objektív s extrémne veľkým priblížením a možnosťou natáčania FullHD videa. Už sa tak nestane, že by z vášho fotografovaného objektu bola iba malá bodka na fotografii a natočené videá si užijete aj na domácej HD TV.

Nikon COOLPIX S9100

Hlavným prvkom nového Nikonu COOLPIX S9100 je jeho objektív NIKKOR s 18 násobným optickým priblížením, čo pri prepočte na kinofilm znamená krásnych 25 až 450 mm. Pre zachytávanie fotografií výborne poslúži zozadu osvetlený snímač CMOS, poskytujúci rozlíšenie 12,1 Mpx a zvýšenú citlivosť pre dosiahnutie vynikajúcich záberov pri slabom a rovnako aj pri extrémne jasnom osvetlení. Kvalitu tohto snímača oceníte najmä pri slabých svetelných podmienkach a v režime nočný portrét, kedy fotoaparát vytvára dvojicu záberov bez a s bleskom, ktoré následne kombinuje a výsledný záber je o to vykreslenejší a bez zbytočných prepalov. Nikon S9100 je vybavený aj funkciou jednoduchej panorámy, ktorá umožní vytvoriť skutočne originálne zábery aj úplným začiatočníkom. Na výber je režim 360° alebo 180°, pričom vám stačí iba vybrať režim a pomaly otáčať fotoaparátom. Softvér sa postará o všetko ostatné a snímač vyhotoví sériu záberov, ktoré následne automaticky spojí do jednej fotografie.

Nikon COOLPIX S9100

Okrem statických záberov sa budete môcť v prípade Nikonu S9100 spoľahnúť aj na kvalitné video vo FullHD rozlíšení a so stereofónnym zvukom. Pre natáčanie videosekvencií je určené samostatné tlačidlo, ktoré užívateľovi umožní rýchle prepínanie medzi fotografovaním a natáčaním videa. Počas natáčania máte samozrejme k dispozícii optické priblíženie a automatické zaostrovanie. Pre popustenie uzdy vašej tvorivosti je k dispozícii aj možnosť natáčania spomalených alebo naopak zrýchlených záberov, ktoré sú však bohužiaľ prístupné iba pri QVGA rozlíšení videa. Vašu tvorbu si následne môžete prezrieť na 7,5 cm displeji alebo môžete fotoaparát jednoducho prepojiť s TV pomocou integrovaného HDMI konektora a sledovať tak videá spolu s priateľmi na TV s vysokým rozlíšením. Pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov máte priamo vo fotoaparáte Nikon S9100 dostupných niekoľko filtrov a efektov, ktoré si pred aplikáciou môžete prezrieť na integrovanom displeji. Úplný začiatočníci majú k dispozícii sériu pomocníkov, ako napríklad vylepšená redukcia červených očí (In-Camera Red-Eye Fix), detekcia žmurknutia alebo funkcie detekcie úsmevu, či možnosť zmäkčenia pleti. Nikon COOLPIX S9100 sa bude dodávať v troch farebných prevedeniach červenej, čiernej a tmavostriebornej. Dostupný by mal byť od 17. marca tohto roku za odporúčanú koncovú cenu 299 €.

Nikon COOLPIX S9100

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.