Reklama

Nikon COOLPIX S6600 s výklopným displejom a Wi-Fi za dostupnú cenu

Števo Porubský

Nikon COOLPIX S6600

Nikon si asi povedal, že chce byť výnimočný aj pre bežných používateľov a predstavil zaujímavý kompakt s dostupnou cenou s výbavou, ktorú nemajú ani dvojnásobne drahšie kúsky. Veď za necelých 200 € môžete mať malý kompaktný fotoaparát s rozmermi 96,9 x 57,1 x 27,2 mm a hmotnosťou 165 gramov, ktorý už na prvý pohľad vyniká výklopným displejom do strany. autoportréty či iné krkolomné situácie tak nebude problém nasnímať omnoho pohodlnejšie. Druhou výnimočnou funkciou je zabudovaný Wi-Fi modul pre zálohovanie či ovládanie foťáku cez mobil alebo tablet bezdrôtovo.

 Nikon COOLPIX S6600

Nicolas Gillet, produktový manažér pre spotrebiteľské produkty spoločnosti Nikon Europe, povedal: „Fotoaparát COOLPIX S6600, ktorý je dostatočne tenký na nosenie vo vrecku, avšak zároveň dostatočne vyspelý na to, aby zapôsobil každou fotografiou a videosekvenciou, je ideálny vo všetkých situáciách, od dokonalých portrétov až po úžasné snímky krajiny. Tento COOLPIX s výklopným displejom je predurčený na to, aby zaujal každého nádejného fotografa, ktorý chce získať nadpriemerné fotografie.“

 Nikon COOLPIX S6600

Inak je COOLPIX S6600 takým bežným kompaktom s 1/2,3” 16 Mpx CMOS senzorom, stabilizovaným NIKKOR objektívom s 12x zoomom (25-300 mm, f/3,3-f/6,3). Proste nič zázračné, no v tejto triede taká zlatá cesta. Displej je síce výklopný, ale Nikon na ňom mohol popracovať o čosi viac. Pri uhlopriečke 2,7 palca ponúkne rozlíšenie len 480 x 320 pixlov a zobrazuje približne 97% scény. Samozrejmosťou je plný automatický režim, ale aj drobnosti v podobe efektov (30) a scénické režimy (18). Nechýba ani Full HD video v 1080p režime pri 30 fps so stereo zvukom a v MOV formáte, ale ani vysokorýchlostné snímanie rýchlosťou 120 fps vo VGA rozlíšení. Zaujímavo znie funkcia Ovládanie gestami (Gesture Control), ktorá umožňuje snímať fotografie alebo videosekvencie a dokonca ovládať zoom gestami rúk, keď je displej v polohe pre autoportrét. Sklamaním je však len 700 mAh batéria EN-EL19. Novinka bude dostupná v štyroch farbách (čierna, červená, fialová a biela) koncom augusta s odporúčanou cenou 199 €.

Nikon COOLPIX S6600

Foto: Nikon

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.