Reklama

Nikon Coolpix S1100pj: Vylepšený kompakt s projektorom

Roman Calík

Nikon prostredníctvom fotoaparátu Coolpix S1100pj znovu mení spôsob, akým sa zdieľajú fotografie, videá a prezentácie. Pýši sa 14,1 megapixelovým snímačom, objektívom Nikkor s 5x optickým zoomom a jeho fotografie si môžete premietať vstavaným projektorom na stenu alebo jednoducho kam vás napadne.

Nikon Coolpix S1100pj

Fotoaparát Coolpix S1100pj je pokračovateľom minuloročného modelu S1000pj, ktorý pomocou vstavaného projektora zmenil spôsob prezerania a zdieľania fotografií. Tie si totiž môžete pozrieť ihneď napríklad na stene. Statív si však rozhodne kúpte tiež, vaša ruka by totiž držaním fotoaparátu celkom trpela. Máme to odskúšané, naozaj dlho fotoaparát bez otrasov v ruke neudržíte. Novinka má vylepšený projektor s jasom 14 lúmenov, čím je o 40% jasnejší ako jeho predchodca. To oceníte najmä pri premietaní fotografií v jasnejších svetelných podmienkach. Nikon Coolpix S1100pj

Dizajn je individuálna záležitosť, no tentokrát musíme skonštatovať, že predchádzajúci model bol dospelejší. S1100pj je akýsi hravejší, ponúka sa dokonca v neprehliadnuteľnej zelenej farbe, kde by ste si ho mohli pomýliť s niektorým odolným Olympusom série µ TOUGH. Vaše výtvory v rozlíšení 14,1 Mpix si však môžete prezrieť okrem projekcie aj na 3” displeji s intuitívnym dotykovým ovládaním. Bližšie k fotografovanému objektu sa dostanete pomocou objektívu Nikkor s 5x optickým zoomom, 5 funkcií na obmedzenie rozmazania snímok by vám malo zase zaručiť ostré fotografie. Nikon Coolpix S1100pj obsahuje aj množstvo funkcií a obrazových efektov, napríklad efekt rybieho oka, zvýraznenie vybranej farby a zjemnenie pozadia. Oživiť svoje video prezentácie môžete i pomocou vstavaných animácií, hudby na pozadí alebo prechodovým snímkom. Novinka bude k dispozícii v čiernej a zelenej farbe za cenu 349 €. Teda o 70 € menej, ako uvádzajúca cena predchodcu.

Nikon Coolpix S1100pj

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.