Reklama

Nikon COOLPIX S01: Foťák menší ako kreditka!

Števo Porubský

Japonský Nikon pred pár dňami odhalil viaceré novinky z foto sveta, no pre dámy je určite najzaujímavejší práve tento „najchudobnejší“ model. Týka sa to však len jeho výbavy, jeho štýl a dizajn upúta na prvý pohľad určite každého. Veď je menší ako kreditka!

 Nikon COOLPIX S01

Na štvrtkovej tlačovke nám Nikon okrem modelu COOLPIX S800c s operačným systémom Android ukázal aj doteraz svoj najmenší kompakt. Model COOLPIX S01 má rozmery len 77 x 52 x 17 mm a hmotnosť dosahuje príjemných 96 gramov. Mierne vyššiu hmotnosť má na svedomí kovový obal. Na farebných modeloch nie je až taký viditeľný, no keď si zoberiete do rúk strieborný model, alebo skôr chrómovaný, zistíte, čo to znamená mať v šperku foťák. Jemné oblé tvary, minimálne rozmery, pomerne príjemný úchop. Na zadnej strane ovládacie prvky nehľadajte, je tu len 2,5-palcový dotykový displej s rozlíšením 230 tisíc bodov (320 x 240 b.). Rovnako nehľadajte slot na SD či microSD kartu. Pamäť má S01-ka zabudovanú, konkrétne ide o objem 7,3 GB. Na prístup k nej sa používa USB rozhranie, rovnako i na nabíjanie zabudovanej batérie.

 Nikon COOLPIX S01

Za NIKKOR objektívom s 3x optickým zoomom (29-87 mm, f/3,3-f/5,9) je zas len CCD snímač s rozlíšením 10,1 Mpx. Jeho kvalita je určite slabšia ako pri CMOS snímačoch. Hodnota ISO dosahuje len ISO 1600, na stabilizáciu sa zjavne tiež nemôžete spoľahnúť, vyzerá to totiž len na digitálne vyrovnanie chvenia. Našťastie aspoň procesor je pomerne rýchly, Nikon využil svoj EXPEED C2. Vo výbave nehľadajte manuálne režimy či iné pokročilejšie nastavenia. Vystačiť si budete musieť s plne automatickým režimom a niekoľkými efektmi, ktoré by mali fungovať aj pre video.  

 Nikon COOLPIX S01

A dobrá správa na záver. Hoci je novinka pomerne slabo vybaveným kompaktom, vďaka jeho štýlu si určite nájde spokojné majiteľky. Tie (alebo ich muži, priatelia, partneri, milenci…) zaň zaplatia 149,90 €. Na trhu by sa mala S01-ka objaviť v priebehu septembra vo farbách ako ružová, biela, čierna, červená či zrkadlová (strieborná chrómová). Omnoho drahší, ale i vybavenejší a väčší je iný dámsky kúsok od konkurencie.

 Nikon COOLPIX S01

Foto: Nikon  

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.