Reklama

Nikon COOLPIX P7000: kompakt pre najnáročnejších

Števo Porubský

Novinka z dielne japonského Nikonu prináša pre náročných užívateľov to najlepšie, čo značka momentálne do tak kompaktného tela dokázala dať. COOLPIX P7000 ponúka výborný objektív, kvalitný snímač a nový procesor EXPEED C2. A to nie je všetko…

 Nikon COOLPIX P7000

COOLPIX P7000 s veľmi konzervatívnym vzhľadom sa bežnému užívateľovi fotoaparátov môže zdať doslova škaredý a komplikovaný. Môžu za to aj tri ovládacie kolieska na vrchnej strane, čo výrobca obhajuje tým, že nielen základné, ale aj rozšírené nastavenia vidíte na koliesku a rýchlo ich môžete zmeniť hoc aj v rukaviciach. Srdcom novinky je 1/1,7-palcový CCD snímač s rozlíšením 10,1 Mpx (ISO 100 – 3 200) a širokouhlý objektív NIKKOR so 7,1-násobným priblížením, rozsahom 28–200 mm (ekvivalent 35 mm filmu), s optickou stabilizáciou obrazu (VR), dvomi optickými prvkami zo skla ED a svetelnosťou f/2,8-f/5,6. Sekunduje im najnovší procesor EXPEED C2 pre rýchle spracovanie fotografií, lepší výkon pri slabom osvetlení a videách.

Nikon COOLPIX P7000

Ako hľadáčik okrem veľkého 7,5 cm (3-palce) LCD displeja s rozlíšením 920 000 bodov poslúži aj klasický priezorový hľadáčik. Výborne znie funkcia D-Lighting, ktorá automaticky zabezpečí prirodzený vzhľad snímok a zachráni podexponované tiene spôsobené kontrastnými svetelnými podmienkami, teda akýsi HDR (High dynamic range). Potešujúca je aj možnosť zapnutia virtuálneho horizontu pre nenaklonené snímky. U kompaktu s takouto výbavou nie je prekvapujúca prítomnosť RAW formátu, no len špecifický formát NRW+, ktorý nie je kompatibilný so všetkými softvérmi pre úpravu RAW snímok. Nechýba ani možnosť nahrávania HD videa so stereo zvukom (+ externý výstup), čo by mohlo byť aj Full HD, no aspoň ušetrí batériu. Samozrejmosťou je aj HDMI a USB výstup, dokonca aj podpora SDXC pamäťových kariet. Novinka má veľkosť 114,2 x 77,0 x 44,8 mm a hmotnosť 360 gramov. Model P7000 bude dostupný už v najbližšom období za cenu 499 €.

Nikon COOLPIX P7000

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.