Reklama

Niečo pre fajnšmekrov

Drahomír Piok

Audio divízia značky Asus s názvom Xonar už v októbri uvoľní aj pre slovenský trh D/A prevodník s názvom Xonar Essence One. Široká škála vstupov a výstupov zaručí, že si vychutnáte prevedenú hudbu z množstva zariadení. Symetrické vzorkovanie zasa zabezpečí vysokú kvalitu.

Asus Xonar Essence One

Malé kovové telo s matnou šedou farbou ukrýva skvostné zariadenie. Aj symbol Xonar výrobkov, ktorý je vyrazený na vrchnej strane napovedá o neobyčajnosti. Na jeho zadnej strane sa nachádzajú digitálne vstupy od koaxiálneho kábla, cez USB až po ten optický a analógové výstupy v podobe XRL a Dual RCA. Na čelnej strane nájdeme okrem základných ovládacích prvkov a informačných diód aj 6,3 mm konektor pre slúchadlá. Xonar Essence One môže slúžiť ako výborný D/A prevodník ale aj ako slúchadlový zosilňovač.

Asus Xonar Essence One

Prevádzanie zvuku z digitálne formy do analógovej prebieha pomocou symetrického prevzorkovania. Kým bežné prevodníky nachádzajú limit pri 192 kHz , Essence One dokáže stopy s 44,1; 88,2; 176,4 kHz previesť na 352,8 kHz alebo 48; 96 či 192 kHz vstup na 384 kHz výstup. Po prevzorkovaní má zvuková stopa vyšší dátový tok a mala by odpovedať pôvodnej aj so všetkými detailmi. Odstup signálu od šumu je na hranicu 120 dB. Keď sa rozhodnete Xonar použiť ako slúchadlový zosilňovač poskytuje vysokú 600 ohmovú impedanciu a výbornú výstupnú kvalitu. Do predaja by sa mala táto „čarovná krabička“ dostať v októbri približne za sumu 400 €.

Asus Xonar Essence One

Foto: Asus

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.