Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Tvorcovia Pokémon GO predstavili prototyp vlastného AR headsetu

Tvorcovia Pokémon GO predstavili prototyp vlastného AR headsetu
Zdroj | Niantic
Michal Sobek
Tvorcovia Pokémon GO predstavili prototyp vlastného AR headsetu
Zdroj | Niantic
Zdroj | Niantic

Všetci vieme, že spoločnosť Apple plánuje uviesť svoj AR/VR headset, ale už teraz sa mu rysuje konkurencia. Spoločnosť Niantic, známa vďaka mobilnej hre Pokémom GO, ukázala vlastný prototyp vonkajšieho AR headsetu.

Spoločnosť Niantic bola odčlenená od Googlu v roku 2015 a prototyp AR headsetu ukázala na akcii Snapdragon Summit 2022. Prečo práve na nej? Pretože spolupracuje s Qualcommom, ktorý do headsetu dodal vlastný procesor Snapdragon AR2 Gen 1.

Qualcomm ho opisuje ako svoj prvý účelovo vytvorený čip pre rozšírenú realitu. Vyznačuje sa viacčipovou architektúrou distribuovaného spracovania pozostávajúcou z procesora AR, koprocesora AR a pripojenia k zariadeniu ako je smartfón alebo počítač.

Obsah pokračuje pod reklamou

Dizajn nie je ešte konečný, má relatívne tenký priehľadný displej, zatiaľ čo zvyšný hardvér vrátane batérie je umiestnený v zadnej časti. Tieto dva kusy sú spojené pásikom podobným látke.

Na referenčnom dizajne AR headsetu sú kamery oveľa viac skryté a šošovky sú aj na každej strane. Spoločnosť tvrdí, že na základe spätnej väzby od používateľov identifikovala päť kritických požiadaviek.

Prvou bola pohodlnosť nosenia. Prototyp má preto pod 250 gramov. Bolo potrebné ponúknuť bezdrôtový dizajn, aby drôty pri hraní neprekážali. Medzi ďalšími požiadavkami boli prenosnosť, kompaktnosť a výkon.

Pozrite si

Čo sa deje s Twitterom? Spôsobil Musk začiatok konca?

Zaujímavé je to, že headset je optimalizovaný pre použitie vonku. Dokáže sa orientovať pomocou mapy a vykresľovať informácie a virtuálne svety. Spoločnosť zdieľala aj zábery cez objektív týchto prototypov. Ľudia používajú ručný ovládač na ukazovanie a výber rozšíreného alebo virtuálneho obsahu.

Qualcomm uviedol, že aj zvučné mená spoločností ako Lenovo, LG, Nreal, OPPO, Pico, QONOQ, Rokid, Sharp, TCL, Tencent, Vuzix a Xiaomi sú v rôznych fázach vývoja s procesorom AR2 Gen 1, takže v budúcnosti budú takéto zariadenia len pribúdať.

Zdroj