Reklama

NFC si podmaňuje svet tlačiarní

Dominik Fúsek

Tlačiarne nie sú zariadenia, ktoré by mali nádej na svetlú budúcnosť, aspoň pokiaľ nerátame 3D modely. Minimálne vo firemnej a verejnej sfére sa však ešte dlho používať budú a s istou dávkou inovácií môžu zaujať aj bežných používateľov. Podľa Samsungu je kľúčom NFC. Po fotoaparátoch, hodinkách, prsteňoch či slúchadlách tak prichádzajú NFC tlačiarne.

Samsung Xpress C410W series

Nové modely sú tri: farebná laserová tlačiareň C410W a dve farebné laserové multifunkčné zariadenia, C460W a C460FW. Prvý dokáže „len“ tlačiť, druhý aj skenovať a kopírovať a tretí k tomu všetkému aj faxovať. Spoločné majú to, že vďaka integrovanému NFC modulu stačí priložiť smartfón s nainštalovanou aplikáciou Samsung Mobile Print a jednoducho tlačiť (akým spôsobom sa prenesú samotné dáta po spárovaní známe nie je – buď to bude NFC, Bluetooth alebo najpravdepodobnejšie Wi-Fi).

Samsung Xpress C410W

Tlačiť môžete ľubovoľné dokumenty vrátane PDF, obrázky, e-maily či webstránky. V prípade multifunkčných modelov môžete do smartfónu prenášať aj oskenované dokumenty a faxy, tieto sa navyše dokážu spárovať s vašimi kontaktmi.

Samsung Xpress C460W

Ak nemáte smartfón s NFC, nevadí, tlačiarne si poradia aj s Google Cloud Print. Novinky sa tiež chvália radom ďalších technológií, najmä na úsporu energie, jednoduchšie nastavenie a inštaláciu a využívajú polymerizovaný toner pre krajšie lesklé fotografie. Údaje o dostupnosti zatiaľ nie sú bližšie známe.

Samsung Xpress C460FW

Zdroj a foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.