Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nezastavia ho ani emisné normy. Ford predstavil nový Mustang s klasickou V8

Nezastavia ho ani emisné normy. Ford predstavil nový Mustang s klasickou V8
Zdroj | Ford
Tomáš Šmidák
Nezastavia ho ani emisné normy. Ford predstavil nový Mustang s klasickou V8
Zdroj | Ford
Zdroj | Ford

Keď sa povie pojem americké auto, väčšina z nás si predstaví práve Ford Mustang. Od roku 1964 ide o automobilovú ikonu, ktorá sa preslávila najmä svojím športovým vzhľadom, znakom mustanga na prednej maske a veľkou 5.0l V8 pod kapotou.

Skalní fanúšikovia preto boli sklamaní, keď prišla na trh jeho elektrická verzia Mustang Mach-E, ktorá okrem znaku nemala s originálnym modelom takmer nič spoločné. Obavy sa však môžu rozplynúť, nakoľko Ford predstavil úplne novú verziu klasického Mustanga s názvom Dark Horse.

Zdroj | Ford
Obsah pokračuje pod reklamou

Novinka prichádza s agresívnejším dizajnom, ktorý je inšpirovaná modelmi radu Shelby GT. Ostrejšie línie, väčšia predná maska s dvojitým nasávaním a prepracované predné a zadné LED svetlá dodávajú Mustangu ešte masívnejší vzhľad. Dostupný bude vo verzií Coupe a Convertible, pričom prvá spomínaná verzia bude osadená štýlovým krídlom.

Výrazným redizajnom prešiel aj interiér, ktorý Mustang posúva do 21. storočia. Pred vodičom sa bude nachádzať nový 12,4´´ digitálny prístrojový panel, ktorému bude sekundovať 13,2´´ hlavný displej s najnovšou verziou infotainmentu SYNC 4. Obe obrazovky pritom budú osadené do jedného kusu skla.

Zdroj | Ford

V interiéri nájdete aj nový multifunkčný kožený volant, či modernizovaný panel klimatizácie. Dostupný bude aj prémiový audiosystém B&O s 12 reproduktormi.

Pod kapotou sa našťastie veľa zmien neudialo. Nový Ford Mustang Dark Horse bude dostupný s klasickou 5.0 V8, ktorá by mala dosahovať výkon na úrovni 500 koní. Podľa slov značky by mala okrem vyššieho výkonu poskytnúť aj lepšiu odozvu na plyn, vďaka čomu by mala poskytnúť ešte pohlcujúcejší zážitok z jazdy. Ford Mustang Dark Horse bude dostupný so 6-stupňovou manuálnou alebo 10-stupňovou automatickou prevodovkou. V ponuke zostane aj 2.3l EcoBoost.

Novinka by sa mala oficiálne začať predávať v roku 2024. Odhadovaná cena je približne 55 000 dolárov, čo je za takto výkonné auto veľmi prijateľná cenovka.