Reklama

Neviete sa sústrediť na prácu z domu? Ide to aj bez stresov či zhonu

Zdroj | Maria Svetlychnaja/Shutterstock.com
PR článok
Zdroj | Maria Svetlychnaja/Shutterstock.com
Zdroj | Maria Svetlychnaja/Shutterstock.com

Donedávna sme ani len netušili, že charakter práce sa môže tak rapídne zo dňa na deň zmeniť. A stalo sa. Kvôli pandémii ľudia svoje kancelárie opustili a začali pracovať z domu. Tento spôsob vykonávania našich povinností a úloh ale nie je vždy efektívny. Nie je predsa žiadnym tajomstvom, že ak nemáme za sebou šéfa, dovolíme si trocha poľaviť.

Problémom ale je, že na konci mesiaca sa toho odloženého môže veľa nakopiť. Výsledným efektom   však potom nie je len stres a množstvo zhonu, ale aj chyby, ktoré spôsobila neorganizovaná práca z domu.

My vám prezradíme, ako sa tomu môžete vyhnúť a s pomocou svojho multifunkčného virtuálneho sídla všetko dôležité načas stihnúť.

Vpustite dnu čerstvý vzduch

Pre ľudský život má veľký význam nielen svetlo, ale aj teplota, vlhkosť a pohyb okolitého vzduchu. Kombinácia týchto vlastností je pre vašu prácu preto prvý dôležitý základ.

Čerstvý vzduch v akomkoľvek množstve je neškodný! Práve naopak. Zlepšuje činnosť mozgu, nervového, tráviaceho a kardiovaskulárneho systému. Je dokázané, že prechádzka na čerstvom vzduchu hodinu a pol znižuje aktivitu mozgovej oblasti zodpovednej za negatívne emócie. Čerstvý vzduch tiež zabraňuje starnutiu pokožky a strate jej zdravej farby.

V uzavretých priestoroch je ho ale žalostne málo, výsledkom čoho je únava, stres, bolesti hlavy a sucho v hrdle. Zmeniť to pritom môžete jednoduchým vetraním, ktoré však môže mať v meste a priemyselných zónach úplne opačný efekt.

Tu prichádza na rad a pomoc špeciálny germicídny žiarič, ktorý ničí baktérie, vírusy, plesne a kvasinky vo vzduchu. Všetko za optimálneho a tichého chodu s hlučnosťou menšou ako 20 db. Výhodou zariadenia je aj vysoký nominálny prietok vzduchu 57 metrov kubických za hodinu. Stačí sa len presvedčiť a vzduch s ním vyčistiť.

Myslite na správne osvetlenie kancelárie

Vyčleniť si v domácom prostredí miesto na prácu je ďalší dôležitý bod úspechu. To ale nie je všetko. Toto miesto musí mať aj vhodné svetelné podmienky, pretože akokoľvek moderné vybavenie budete používať, pri zlej kvalite osvetlenia sa rýchlo unavíte a produktivita klesá.

Vhodné kancelárske osvetlenie by malo byť kombináciou prirodzeného denného svetla a umelého. Pokiaľ sa ale bojíte, že vám to navýši spotrebu a ohrozí rodinný rozpočet, treba investovať do LED modelov, ktoré sú nielen šetrné, ale aj viac odolné a s dlhou životnosťou.

Ak by ste potrebovali regulovať tok prirodzeného denného svetla, ktoré do interiéru prúdi cez okná, tu vám odporúčame inštalovať do interiéru alebo exteriéru kvalitnú tieniacu techniku. Jednoducho sa ovláda a rovnako dobre a dlho vám bude slúžiť.

Všetko si naplánujte a plány aj dodržujte

Plánujte, akoby ste pracovali na japonskej železnici, ktorá je po celom svete známa svojou presnosťou. Spôsobov plánovania pracovných úloh existuje niekoľko. Vy si musíte nájsť ten, ktorý vás motivuje k efektívnejšej práci.

V plánovači úloh si nastavte časový rámec pre každú aktivitu a každú úlohu. Či už je to úloha alebo prestávka, takéto rozdelenie dňa vám pomôže zvýšiť vašu produktivitu na požadovanú úroveň.

Pri dodržiavaní stanovených termínov vám však nesmie chýbať disciplínu a ani moderna technika, ku ktorej nepatria len lacné tonery do tlačiarne, ale aj mobil, počítač a správna veľkosť stolíka.

Aj s pomocou týchto zariadení vám pôjde práca z domu od ruky.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.