Reklama

Neviete čo s peniazmi? Tu je zoznam 6 najdrahších smartfónov

Zdroj | Vertu
TECHBOX
Zdroj | Vertu
Zdroj | Vertu

Pri výbere nového mobilu hrá často dôležitú rolu aj rozpočet, do ktorého sa musíme zmestiť. Nájdu sa však aj takí jedinci, ktorí si potrpia na exkluzivitu a cena ich nezaujíma. My sa preto pozrieme na najdrahšie telefóny, ktoré sú momentálne na trhu.

Samsung Galaxy S6 edge+

Prvým a najlacnejším mobilom v našom rebríčku je vylepšená verzia vlajkovej lode od Samsungu, Galaxy S6 edge+. V našom rebríčku je to však jeden z mála v podstate tuctových mobilov, ktorého cena sa odvíja naozaj hlavne od technických špecifikácií. Špičkový model od Samsungu ponúka Android vo verzii 5.1, 5,7″ displej s obojstranným ohnutím, osemjadrový procesor, či fotoaparát s rozlíšením 16 Mpx s možnosťou nahrávania videa v Ultra HD rozlíšení.

Samsung Galaxy S6 edge+ sa predáva v dvoch verziách v závislosti od veľkosti vnútornej pamäte. 32 GB verzia stojí 799 €, 64 GB verzia je ešte o 100 € drahšia.

Apple iPhone 6S Plus

Piatym najdrahším kúskom, na ktorý môžete naraziť aj v ponukách našich mobilných operátorov, je najnovší model od Apple, iPhone 6S Plus. Ten ponúkne 5.5″ displej s technológiou 3D Touch, fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx a najnovší operačný systém od Apple, iOS9.

Ako to už u iPhonov býva zvykom, aj najnovší model sa predáva v niekoľkých verziách podľa veľkosti internej pamäte. Cena 6S Plus teda začína na 739 € za 16 GB verziu a konči na 1 069 € za najdrahšiu 128 GB verziu.

Pozrite si

Kto si potrpí na luxus, určite by mal vlastniť Gresso iPhone 6

BlackBerry Porsche Design P‘9983

 

Zdroj | BlackBerry

V záplave fanúšikov Androidu a iOS sa určite nájdu stále tí, ktorí nezabudli na BlackBerry. Táto značka sa síce už trochu dostala do úzadia, no aj vďaka svojmu najnovšiemu luxusnému modelu dala opäť o sebe vedieť. BlackBerry Porsche Design P‘9983 môžeme zaradiť medzi tie modely, ktoré svojou technickou výbavou nesiahajú na vrchol, no predsa sú výnimočné. BlackBerry tradične ponúka štvorcový displej, v tomto prípade s rozlíšením 720 x 720 pixelov a uhlopriečkou 3,1″. Ďalším klasickým prvkom, ktorý nesmie chýbať je QWERTY klávesnica pre pohodlné písanie.

Čo ale túto verziu odlišuje od klasických modelov je materiálové spracovanie. BlackBerry Porsche Design P‘9983 ponúka kovové prvky vo farbe grafitu a ručne šitý zadný kryt z kože. Za tento luxus však záujemcovia zaplatia 1 490€.

Gresso Regal

 

Zdroj | Gresso

V tomto prípade sa dostávame už ku skutočnému luxusu. Koho by totiž zaujímalo, že v mobile má 5″ displej, 13 Mpx fotoaparát a štvorjadrový procesor, keď jeho telefón je pozlátený 18 karátovým zlatom, pričom niektoré prvky sú leštené ručne a ostatné sú zas brúsené do jemne matného vzhľadu.

Znie to krásne, má to však jeden háčik. Cena Gresso Regal sa vyšplhala na úctyhodných 5 300 €, takže tento mobil sa dá bez problémov nazvať hodnotným šperkom. Oficiálne sa síce na Slovensku nepredáva, no človek, ktorý je ochotný dať za mobil 5 300€ si s dopravou asi ťažkú hlavu robiť nebude.

Tonino Lamborghini Tauri 88

Zdroj | Lamborghinimobile.com

Snáď každý chlap túžil mať v garáži zaparkované Lamborghini. Kvôli cene sa to však podarí len pár vyvoleným jedincom. Ak by ste sa ale uskromnili aj s niečím menším od tejto značky, napríklad telefónom, zbystrite pozornosť.

Tonino Lamborghini Tauri 88 neponúka len luxusný vzhľad, zaujme aj výbavou. Tá obsahuje 5″ Full HD displej, 20 Mpx fotoaparát, či procesor Snapdragon 801. A v čom spočíva luxus v tomto prípade? Okrem samotnej značky je to samozrejme opäť materiálové spracovanie, mobil je totiž vyrobený z kovu a kože. Punc exkluzivity mu dodáva fakt, že vyrobených bolo len 1 947 kusov, podľa roku narodenia tejto značky, Antonia Lamborghini. Cena je podobná, ako pri predchádzajúcom modeli, a to približne 5 300 €.

Vertu Signature Touch

Na prvom mieste sa nemôže nachádzať nič iné ako Vertu, značka, ktorá sa preslávila drahými a luxusnými telefónmi. Často sa však stávalo, že mobily Vertu nedosahovali špičku v oblasti technických špecifikácií. Najnovší model Signature Touch sa to však snaží napraviť. Najnovší model totiž ponúka výkonný procesor Snapdragon 810, 4 GB RAM pamäte a 64 GB vnútornej pamäte.

Nezaostávajú ani multimédiá, najnovšie a vylepšené Vertu totiž ponúka fotoaparát s rozlíšením 21 Mpx. Hlavným ovládacím prvkom je displej s Full HD rozlíšením a uhlopriečkou 5,2″. Cena Vertu Signature Touch začína na 8 860 €, no v závislosti od materiálového spracovania sa môže vyšplhať až na 18 670 €.

 

Tak čo, vybrali ste si nejaký darček pod vianočný stromček?

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.