Reklama

Neviditeľný rámik, ultratenké telo a Google TV v telkách LG

Dominik Fúsek

Na výstave CES výrobcovia televízorov každoročne predstavia svoje nové vlajkové lode a väčšinou aj kompletný rad nových produktov pre daný rok. Výnimkou nebol ani tohtoročný CES – s ponukou Sharpu sme vás už oboznámili, dnes na rad prišiel kórejský výrobca LG.

LG Cinema 3D 2012

Ten patrí už dlhší čas a stále viac medzi dravcov a inovátorov na trhu televízorov. A to nielen vďaka priekopníctvu OLED panelov či použitiu dotykového displeja v plazmovom televízore. Pokrok si užijete aj za pomerne rozumné peniaze. Nový modelový rad pre rok 2012 obsahuje až 25 nových 3D televízorov a je zameraný tak na vylepšenie vzhľadu, ako aj na rozšírenie výbavy. Rozmery noviniek pohnalo LG do extrému – veď 1-5 mm hrubý rámček je už prakticky neviditeľný a hrúbka len 4 mm je skoro dvakrát nižšia, než aké majú najtenšie smartfóny! Minimálne rozmery dodávajú novinkám vysokú dávku štýlu a jedinečnosti. Výborne ale na tom bude aj funkčná výbava. Základom sú stále LED-LCD panely LG Cinema 3D, ktoré používajú pasívnu zobrazovaciu technológiu a spolupracujú s pasívnymi okuliarmi. Do praxe sa tiež dostala už istý čas známa funkcia LG Dual Play, ktorá umožňuje dvom hráčom herných konzol v multiplayer režime používať celú plochu televízora.

LG Cinema 3D 2012

Nové televízory budú samozrejme „smart“, vybrané modely budú dokonca vybavené platformou Google TV. Okrem toho sa bude v najdrahších verziách nachádzať aj dvojjadrový procesor, ktorý bude okrem behu operačného systému zrýchľovať aj spracovanie hlasového ovládania. Popri ňom bude nový Magic Remote ovládač obsahovať aj QWERTY klávesnicu. Dostupnosť ani ceny noviniek zatiaľ nepoznáme.

 

Zdroj a foto: Engadget, LG

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.