Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Netgear Orbi Outdoor Satellite rozšíri Wi-Fi signál aj na záhradu

Netgear Orbi Outdoor Satellite rozšíri Wi-Fi signál aj na záhradu
Zdroj | Netgear
Viktor Šmidák
Netgear Orbi Outdoor Satellite rozšíri Wi-Fi signál aj na záhradu
Zdroj | Netgear
Zdroj | Netgear

Netgear Orbi Outdoor Satellite je mesh uzol, ktorý je určený do vonkajších podmienok. Navyše vie poskytnúť signál na viac ako 230 štvorcových metrov.

Pozrite si

Netgear Orbi Pro – Konečne Wi-Fi v celom dome?

Budovanie mesh siete nepatrí medzi tie najlacnejšie záležitosti, prináša to však niekoľko výhod. Ich nastavenie je pomerne jednoduché a pokryť vedia veľkú plochu. Pokiaľ však bývate v tradičnom byte alebo menšom dome, s podobným riešením ste sa zatiaľ nemuseli stretnúť.

Zdroj | Netgear

Medzi najznámejšie spoločnosti poskytujúce toto riešenie patria Google, Luma ale aj Netgear. Jeho systém Orbi patrí medzi tie najlepšie alternatívy na trhu. Jeho nevýhodou je však fakt, že Orbi je určený skôr na použitie v budovách. Nový Orbi Outdoor Satellite sa naopak sústredí na vonkajšie priestory, akými sú parky či záhrady. Je preto vybavený aj certifikáciou IP56. Menším problémom môže byť pripojenie gadgetu ku elektrine, ak sa bude nachádzať vonku.

Zdroj | Netgear

Novinka od spoločnosti Netgear teda nie je routerom ani opakovačom. Ide o takzvaný uzol v mesh sieti, ktorý po pripojení ku routru ďalej rozširuje signál. Nie je teda potrebné zakladať novú Wi-Fi sieť ani vymýšľať ďalší názov.

Pozrite si

NETGEAR Orbi (RBK50) AC3000 – takto má vyzerať Wi-Fi sieť

Orbi Outdoor Satellite má tiež 5 GHz dedikovaný kanál pre prenos dát medzi satelitom a routerom. Používateľovi tak ostáva kanál bez prerušovaní. Ten ponúkne Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, 2×2 MIMO (s rýchlosťami 400 MB/s + 866 MM/s). Nechýba ani možnosť vytvoriť kanál pre návštevu. Systém využíva technológiu Netgear Fastlane3 s podporou Tri-band WiFi.

Zdroj | Netgear

Najväčším problémom bude spomínaná cena. Orbi Wi-Fi systém do domácnosti stojí približne 300 dolárov a používateľovi pokryje približne 460 štvorcových metrov. Za rozšírenie pripojenia napríklad na záhradu bude musieť zákazník zaplatiť 330 dolárov.

Zdroj